Globalus Pasaulis Vilniaus širdyje. Jau čia :-)

svediskas stalas virtuve uzbeku ir azerbaidzano

Šiandien su kolegomis žurnalistais apžiūrėjome, kaip vyksta „Žurnalistų namų” Vilniuje remonto darbai. Po to nutarėme užkąsti greta esančioje užkandinėje, kuri vadinasi restoranas. Viskas labai patogu – dienos pietūs už 15 litų ir gali valgyti bei užgerti gaivinančiais gėrimais iki soties.

Tačiau įdomiausia detalė yra ta, kad Vilniuje, Jogailos ir Smetonos gatvių kampe esantis restoranas (įsikuręs greta dienraščio „Respublika”) siūlo prie „švediško stalo” vaišintis uzbekų ir azerbaidžaniečių patiekalais, kuriuos mielai siūlo anglakalbis lietuvaitę vedęs egiptietis, o pusiau lietuviškas sriubas ir kitus patiekalus gaminantis uzbekas mielai stebi viduryje dienos pilvo šokį repetavusią lietuvaitę 🙂 Taip sakant, globalus Pasaulis Vilniaus širdyje 🙂 Užsukus papietauti linksma pramoga ir gal net gera nuotaika yra garantuota. Juolab, kad padavėjas egiptietis nuolat šypsosi 🙂

18 komentarų

 1. medus

  mano noras išbandyti niekaip nesusijęs su kokiais nors asmenimis 🙂 „šlamšti” ką nori, pasižmonėt traukia, o čia dar ir egzotiška virtuvė. apsilankyti būtina.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  medus, prisiminiau ir aš 1997 metus, kai vasarą mokaiusi Berlyne. Tada irgi eidavome į restoranus, kur už 5-10 markes galėjai pavalgyti. Bet šiuo atveju ne pinigai esmė ir valgymo būdas, o vieta ir internacionalinis kontekstas.

  Atsakyti
 3. medus

  forma labai priimtina ir man – juk kartais kokio patiekalo norisi labiau negu kito- pasirenki ir nesuki galvos. net nežinojau, kad LT yra tokių vietų. kometaras dėl lietuvaičių persivalgymo yra būtent dėl tokio pastebėto bruožo užsienyje. tikiuosi, kad LT jis taip stipriai nepasireiškia 🙂 būtų graudu – užsienietis užsidarys priblokštas lietuviško skrandžio pajėgumais..būtų gaila.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  nesupratusi, vakar valgiau sriubos, plovo ir arbatos 🙂 Jaučiu, kad netaip vaizdingai ir įdomiai buvo, kaip tu rašai 🙂 Bet gali ateiti ir tu, jei kada vėl ten užsuksiu.

  Atsakyti
 5. Nesupratusi

  „…Įdomu, kaip šitam žmogeliui seksis LT .. būtinai reiks nueiti išbandyti 🙂 ”
  Medus, ar tu eisi žiūrėti kaip Radzevičius šlamščia? Na aš tikrai neabejoju, kad neprasčiau kaip lietuvaičiai Amerike 😆

  Atsakyti
 6. Nesupratusi

  Mielas, kažką neteisingai supratęs Dainiau, kodėl nesiaktyvuoja mano pseudonimas naujų komentarų eilutėje? Diskriminacija?…….Cenzūra?
  Po teisybei keista, kad iš viso parašėte, nes man sakė, kad jūs neturit laiko rašyt, nes nuolat esate tolimose misijose, kur nėra interneto…O čia užėję varguoliai jaučia komunikavimo badą 🙁 (tai labai „tinka’ komunikacijos specialistui)

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  medus, man tokia forma labai patnka. Ne dėl to, kad suvalgai daugiau, o dėl to, kad gali aiškiai planuoti ne patiekalus ir pinigus pietums, o pagal pinigų sumą pasirinkti vietą, kur tiesiog gali garantuotai pavalgyti. Beje, visai skanu buvo 🙂

  Atsakyti
 8. medus

  man tai priminė senus gerus laikus amerikoj, kai savaitgaliais važiuodavome pavalgyti prie „švediško stalo”, berods už 7 dolerius. naujai atvykę lietuviačiai barbariškai siaubdavo tokias vietas, būdavo truputį gėda. Įdomu, kaip šitam žmogeliui seksis LT.. būtinai reiks nueiti išbandyti 🙂

  Atsakyti
 9. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  ŠS, labas rytas :-0 Patinka man ir labas, ir labanakt ;-0 Tačiau vien tai nėra „diskuija” :-0 tai tik geras tonas, kurį demoinstruojantys žmonės man daro garbę ir puošia šį dienoraštį 🙂

  Atsakyti
 10. Dainius Radzevičius

  ŠS, visus komentatorius būtų smagu surinkti vienu metu. Gal reikia kokius bendrus vakarėlius organizuoti?

  Atsakyti
 11. Atgalinis pranešimas: Globalus Pasaulis Vilniaus širdyje. Jau čia :-) | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 12. šiaip skaitytoja

  Be to noriu atsiprašyt,Reginos.Sugrįžk ir komentuok.
  Tu esi komentatorė Nr.1.Tik neverkšlenk,kai tau kas
  neatsakė.Čia toks puslapis.Kada kas panorėję,ar buvo užmigę ar nedamigę,prisimena ir pakomentuoja.Be to, pasisveikina ir atsisveikina..Nes ką gali žinoti? kur vėjas nublokš. 😆
  Na jei tau neigrįso,kvatoklių kompanija,rašyk.
  Aš tau tikrai netrukdysiu.Pažadu.”Senelio” garbės žodis 😀

  Atsakyti
 13. šiaip skaitytoja

  Labas vakaras.O kadangi sakau labas,tai manau diskusijų nebus.Nes Dainiui nepatinka,žodeliai labas(labas rytas ar labanakt) 😆
  Kadangi „išgrūdau” lauk Reginiuką,kaip qwerty sako,belieka man kažką pakomentuoti.”uzbekas mielai stebi viduryje dienos pilvo šokį repetavusią lietuvaitę” ,o lietuvaičiai žurnalistai taip pat.
  Smagu,gražu ir linksma. 😆
  Svarbiausia gerai pavalgėte ir Vilnius,vistik liko širdyje.Ir neiškeliavote pas egiptiečius ,uzbekus ar
  azerbaniečius.Smagu,kad dar turime ištikimų Lietuvėlei žurnalistų.

  Atsakyti
 14. Nesupratusi

  O taaikas negerai? Pietūs, kainos, meniu, tautybių mišinys? Kas neįtiko ir kame problema?

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Miela nesupratusi (Regina :-)), viskas kaip tik ir įtiko 🙂 Taigi rašiau pavadinime „jau čia :-)” Tik tiek, kad maloniai nustebino 🙂 keista, kad pačiai atrodo, jog jei parašiau komentarą, tai tik dėl to, kad kažkas neįtiko.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *