"Žalgirį" palikęs musulmonas krepšininkas – pavyzdys sporto "gladiatoriams"

Tikrai yra ko pasimokyti lietuviams ir kitiems profesionalaus krepšinio klubo „Žalgiris” žaidėjams, vadovams, savininkams ir sirgaliams iš šį klubą dėl savo vertybių palikusio gynėjo Ibrahimo Jaabero.

Visų pirma, verta pasimokyti, kad žmogiškos vertybės ir asmeniai įsitikinimai dėl tokių vertybių saugojimo yra svarbiau nei gladiatoriškas pripažinimo, šlovės ir didelių pinigų troškimas. Juos šokiravo žmogus, kuris tiki. Kuris sportuoja ne vien dėl pinigų.

O kada mus nustojo šokiruoti gerą vardą iš praeities atsinešuusios krepšinio komandos ir net rinktinės žaidejai, kuriems dėl pinigų, kontraktų ir asmeninės gerovės negėda viešai aiškinti apie tai, jog daugybę dalykų jie daro tik todėl, kad yra „profesionalai”. Dalykų, kurie jimes vertybiškai nepriimtini. Arba klubo savininkas yra niekšas. Arba toks savininkas reikalauja, kad sportininkai dalyvauti net politiniuose žaidimuose. Tai mus jau nešokiruoja. Tačiau šokiruoja žmogus, kuris elgiasi teisingai. Ačiū šiam sportininkui už tą šoką. Gal pagaliau visi ktii irgi atsipeikės.

P.S. Labai mėgstu krepšinį. Pažaisti ir net žiūrėti. Tačiau jau seniai nebežiūriu nei „Žalgirio”, nei „Lietuvos ryto” varžybų. Dėl įsitikinimų.

12 komentarų

 1. medus

  tik bandžiau paaiškinti, kad kažkaip gal suvokiu ką jis turėjo mintyje 🙂 tai nereiškia, kad tam pritariu – gali pažiūrėti mano ankstesnį įrašą 🙂

  Atsakyti
 2. Arunas

  Na, na, tai kurios čia tos mūsų šokėjos vulgarios, praradusios orumą? 😆 Švelniai tariant, pareiškimai perspjaunantys net patį I. Jaaberą.

  Atsakyti
 3. medus

  Mums, lietuviams, sunkoka suprasti tokį poelgį dėl „taisyklių rinkinio“. Čia gal mentaliteto, kultūros skirtumų. Teko gyventi JAV (6 metus negrįžtant), tai supratau, kad „taisyklių rinkiniai“ yra labai svarbūs, ypač musulmonams. Ir jei ne iš meilės, tai iš baimės. Kitas dalykas dar su ta pačia „cheer leaders“ – krepšinio šokėjų kultūra. JAV ji visai kitokia- nesakau, kad geresnė, bet kitokia. Ten tai sportas su aiškiai apibrėžtomis ribomis, nesuvulgarintas. Gali būti kiek nuogumo, viliojimo, žaidimo, bet ne vulgarumo. O LT dažnai pamatysi pusnuoges besimaivančias merginas, lyg praradusias savo orumą, nusipiginusias ir neatsargiai priartėjusias prie „laisvo elgesio“ moterų ribos.. hm..sunku žmogiškai paaiškinti, bet tai labai matosi ir turbūt sunku suprasti kitos kultūros žmogui. Na gal jam prisidėjo ir kitos priežastys, tačiau šitos irgi visai įmanomos.

  Atsakyti
 4. Arunas

  Vis tiek Jaabero poelgis irracionalus. Pražaisti tiek laiko komandoje ir tik poto pamatyti, kad rėmėjai yra alkoholio gamintojai, o šokėjos pusnuogės…Na, netikiu. Labai keistai sutapo šis poelgis su šeimos pagausėjimu. Tikėtina, kad žmona prilaužė vyrą, o visa kita spaudai.

  Atsakyti
 5. qwerty

  Dainius šiuo atveju neįtikėtinai taikliai pastebėjo sporto veikėjų neadekvatumą ir veidmainiškumą.

  Atsakyti
 6. Zinia

  Čia manau kaip tik apie žiniasklaidą ir nereaguojančius inteligentus. Šiaip būtų įdomu kaip Artūras pakomentuotų štai tokią žinią apie Paleckį, esą jis paviešino savo santykius su su kitu vyru. Žinutė graži, pagrindiniam lrytas.lt „puslapyje”, ketvirta nuo viršaus.. http://www.lrytas.lt/pramogos/zmones/a-paleckis-socialiniame-tinkle-paviesino-siltus-jausmus-vyrui.htm Kas čia per žinia ir su kuo ji valgoma? Apskritai kas čia tokio vyksta? Mano požiūriu tai tokios naujienos yra lygiaverčios pasakymui – mes lrytas.lt komanda mėgstam užsiiminėti prostitucija.

  Atsakyti
 7. medus

  Kad ir kaip nepopuliariai skambės, pasakysiu – aš tikiu, kad sportininkas iš tiesų tai padarė dėl įsitikinimų, tačiau tokių, kurie yra ne daugiau kaip vergo taisyklių rinkinys. Iškaltas, neanalizuotas, kritiškai neperžvelgtas rinkinys. Daugelis tokį turi, net Amerikoj. Kaip kažkada rašė V. Mačernis: „Visi tikėjimai- fantazijos žaislai / Apie tikrovę nieko pasakyt negali“. Aš dar pridėčiau – o ypač nieko – apie Dievą.
  Nemėgstu krepšinio nei kitokio sporto žiūrėti, pažaisti kai ką mėgstu, gyvai pritaikyti 🙂 Manau, kad apskritai žmonės nuo vaikystės yra pratinami prie „duonos ir žaidimų“ – nekeliant sau svarbiausių klausimų: kas mes esame? kur mes esame? kodėl mes čia? nuo mokyklos esame mokomi nemąstyti (tik „iškalti“ ir pakartoti – ir tai vadinama protu), nebesiekti (tik džiūgauti ir verkti prie ekranų) ir netikėti, kad nuo jų kas nors iš tiesų priklauso. Daugelis socialinių, politinių ir kitų struktūrų yra tik tinklas, užmestas bandos valdymui. O šitas atvejis man atrodo tik kaip dar vienas epizodas muilo operai.
  Tikiuosi, nieko neįžeidžiau – čia tik mano asmeninė nuomonė.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   medus, ir man dabar jau atrodo, mkad tai, kas anksčiau vadinosi sporto kultūra dabar turi vadintis „alaus gėrimo su sporto programa prie teliko įprotis”.

   Atsakyti
 8. Atgalinis pranešimas: “Žalgirį” palikęs musulmonas krepšininkas – pavyzdys sporto “gladiatoriams” | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 9. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aidai, galima visiap galvoti. Bet mano komentaras buvo labiau skirtas „šokiruotiems” LT sporto veikėjams. Jei jie dėl tokių dalykų šokiruoti, tai man vis dar keista, kaip jei nešokiruoti dėl V. Romanovo cirkų gretai aikštelės, aikštelėje ir jo laikraštyje komentuojant varžybas. va čia tai šokas turi būti, po kurio normalus profas turi eiti geriau žemės arti nei pas tokį veikėją sportuoti net ir už pinigu.

  Atsakyti
 10. Aidas

  Oi, tik neidealizuokime tikinčiųjų dantukų fėjomis!… Žmogus nusprendė prisidengti islamu, kad nereikėtų veltis į gilesnį konfliktą, kuriame nebūtų apsieita be viešo knaisiojimosi purvinuose apatiniuose.
  Nepamirškite, kad aptariamas krepšininkas mūsuosna atkako iš JAV, kurioje ir gimė toks reiškinys, kaip sporto rėksniai (a.k.a. cheerleaders). Apie reklamos tradicijas ir etiką anapus Atlanto apskritai geriau patylėti…
  Taigi, jaunuolis Lietuvoje neužtiko nieko tokio, ko nebūtų patyręs ankstesniuose krepšininko karjeros etapuose.
  Apie kažkokias žmogiškąsias vertybes sporte taip pat jau seniai derėtų užmiršti, nes „profesionalusis“ sportas senokai tapo verslo šaka, kurioje pasiekimai matuojami reklamos kontraktais ir tik laiko klausimas, kada koks nors čempionas bus išaiškintas kaip fizines savybes gerinančių chemikalų prifarširuotas apsimetėlis. Tiems ir toms, kam profesionalus sportas nėra verslas, jis paprastai reiškia politiką. Ir net jei jaunieji (-osios) sportininkai (-ės) auga tauriais (-iomis) idealistais (-ėmis), „profesionalioji“ industrija juos ir jas greitai pastato į vietą. Tad nereikia čia aiškinti apie „taurius“ religinius įsitikinimus.
  Apskritai, mano galva, religinių įsitikinimų motyvas yra gana bukas būdas pabėgti nuo atviro konflikto. Pateisinčiau pasitraukimą etiniais sumetimais, tačiau patetiškai pareikšti, esą tęsti karjerą kokiame nors klube trukdo pasakų herojų „mokymas“ – žemiau bet kokios kritikos.
  P.S. Krepšiniui ir kitoms „profesionalaus“ sporto šakoms esu visiškai abejingas, sporto varžybų nežiūriu, o straipsnis apie Ibrahimą Jaaberą buvo pirmoji publikacija sporto tema, kurią perskaičiaus per pastaruosius 4-5 metus. 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *