Druskininkų meras skundžiasi etikos sargamas dėl D. Radzevičiaus kritikos

Šiandien gavau Druskininkų mero laišką, kuris yra ir skundas. Jausdamas pareigą išklausyti ir kitą pusę bei nenorėdamas iškreipti nė vieno žodžio, skelbiu visą laišką.

Ricardo Malinausko rastas Dainiui Radzeviciui 2013 03 27

Šis laiškas atsirado dėl mano komentarų štai čia ir komentarų štai čia

Sutinku su meru, kad galėččiau palyginimus ir švelnesnius vartoti. Ir tai mielai daryčiau, jei mintys būtų šviesesnės dėl to, kas iš tiesų vyksta Druskininkų žiniasklaidos rinkoje.

Bet tuo pačiu norisi sulaukti tikro ir išsamaus paaiškinimo, kodėl Druskininkuose atsirado toks draugiškas savivaldybei leidinys, kurį leidžia ir savivaldos biudžeto lėšomis finansuojamas centras? Ar tai, kad centro šeimininkas yra savivaldybė turi kokios nors įtakos jų bendravimui? Kur tikrasis šuo pakastas, kad atsirado leidinys „Mano Druskininkai”? Ir ar tai nereiškia, kad vietos valdžiai palankesnis leiidnys nebus niekaip „remiamas” valdžios, pvz., Druskininkų savivaldybės tituliniame puslapyje bus reklamuojami ir kiti leidiniai, o ne tik „Mano Druskininkų” baneriukas?

Kadangi paaiškinimų tikiuosi sulaukti, todėl iš anksto atsiprašau už pernelyg aštrius pasisakymus. Ir tikiuosi, kad viskas yra Druskininkų savivaldybėje gerai ir jokių realių pavojų vietinei spaudai iš valdžios pusės nekyla.

P.S. Aš asmeniškai, kaip į Druskininkus atvažiuojantis Vilniaus gyventojas, labai džiaugiuosi graėjančiu mietsu ir suprantu, kad tokio rezultato vienas iš garantų – meras. Tačiau minėta situacija yra žymiai rimtesnis klausimas ei mietso grožis – tai demokratijos mieste klausimas.

26 komentarai

 1. šiaip skaitytoja

  Taip ,Dainiau, ne gal ,o reikėtų.Bet mes čia tik papliurpti galime.Mokesčių nesumažinsime,kaip ir nieko kito nepadarysime tik pliurpsime.Bet geriau nebus nuo to niekam. 😆 Nebent pasirodysime ir pasimaivysime,kad „tipo mes kažką sprendžiame”.Ti ką?
  Manau nieko.Tipo diskutuojame,svarstome.. kažką sprendžiame.Juokinga tikrai.Žaidimas ir tiek.Bet žaisti neuždrausta.Taigi galima žaisti ir toliau. 😆

  Atsakyti
 2. Regina

  Dainiau, čia yra kaip mero VILTIES raštas…Toliau bus pereita į agresyvesnį toną, vat taip :mrgreen:

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, tikiu, kad kolegos ir patys netylės. Nes ne apie Druskininkus čia kalba. Apie Lietuvą. Ir labai laukiu, kad Vilniuje ši tem suskambėtų visu garsyumu.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, bet taisyklės neišlaikytos, nes neaišku, ko prašoma – ar tai skundas (kodėl tuomet nuirodoma, kad tik kopija inspektoriui), ar pamokymas (kam tada oficialiai ant blanko mane mokinti etikos kodekso, kurį pats galiu rasti internete). O gal tai įspėjimas? Tai kam tada vargti… 🙂

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Šs, man atrodo, kad valdžia turi per daug pinigų, jei jie net leidyba užsiimti gali. Gal tada mokesčius reikia mažinti?

  Atsakyti
 6. šiaip skaitytoja

  Regina,ŠC dirba PUIKIAI.Jis atranda,kas blogai parašo.Taigi pataiso,pamokina,nušviečia.Ir nereikia sakyti,kad už valdiškus pinigus niekas nedirba.Dirba PUIKIAI.O kartais ir dykai.Šaunuoliai. 😀 Man patinka. 😀

  Atsakyti
 7. Regina

  Aš galvoju, jog reikia būti visišku ligoniu, kad interneto platybėse susekti visą informaciją, kas apie tave blogai rašo. Gal Solnykų meras turi visą departamentą, kas tuo užsiima 🙄 Nu gražus tas jo raštas Radzevičiui ir Zamžickienei …Herbas, išdėstymas pagal visas raštvedybos taisykles, registracijos Nr. Ach, kaip tai KARALIŠKA 😆 😆 😆

  Atsakyti
 8. šiaip skaitytoja

  o gal vietinė nepaklusni valdžia savo KARALIŲ renka? 🙂 Nes jau taip verkia,taip graudenasi ir užtarėjų ieško? 😆

  Atsakyti
 9. Regina

  Matai, Dainiau, aš spėju, kad čia yra tokie sofistiniai žaidimėliai, įvelkant melą į tiesos rūbą. Dabar nežinau tiksliai, kaip įstatyme, bet gal būt ten draudžia tik tiesiogiai savivaldybei (administracijai) turėti kokį periodinį leidinį. Čia reikia gerai pasinagrinėti. Bet pirmiausia tegul kreipias į vyriausybės atstovą ir turi gauti atsakymą.

  Atsakyti
 10. Regina

  Jeigu valstybinės intitucijos, sąžiningai dirbtų pagal tą misiją ir kompetenciją, kuriai jos sutvertos, tai šio ginčo atveju pakaktų skundo Vyriausybės atstovui Alytaus ar Druskininkų ( 😀 ) apskrityje. Bet jie yra neįgalūs, o Malinausko arogancija, nepaliks šito reikalo ….Laikykitės, vyrai!
  P.S. O Dainius, šaunuolis. Profsąjunga turi ginti ir pastatyt į vietą tokius karaliukus, suššššššššššššš-iktus. Bet tas karaliukas tegul įsimena, kad tėra žemės dulkė, tik labai norintis įsiamžinti…gal net kaip Čiurlionis 😆 😆 😆

  Atsakyti
 11. Regina

  Bent jau visoje respublikoje, švietimo centrai yra savivaldybių įsteigtos biudžetinės įstaigos. Bet Druskininkų savivaldybė nori pasirodyti ypatingesne, tai gal ten ŠC privatus organas?

  Atsakyti
 12. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Druskininkieti, manau, kad visiems akivaizdu, kam reikia „savo spaudos”. Tai ir yra propaganda. O jei savivaldybė fiktyviai nutarusi tai daryti permeta leidybą ant savo pavaldume esančios įstaigos, tai nuo to tikslai ir funkcijos tokių propagandinių įrankių nesikeičia.

  Atsakyti
 13. Druskininkietis

  Ačiū, kad ši problema išviešinta tokiu lygiu. Meras, kaip visada piktai reaguoja į bet kokią kritiką. Pilnai tikiu, kad viskas daroma tesėtai, tačiau Druskininkiečiai puikiai supranta, kad tas leidinys „Mano Druskininkai“ tikra propaganda, kaip anais sovietiniais laikais. Tai taip pat yra ir kerštas vietiniai spaudai, kad nebegiria viešai valdžios nuveiktų „darbų“. Jūs taip pat jau užsitraukėte nemalonę, o įtakingas socialdemokratas dabar Jūsų nepaliks ramybėje, todėl linkiu stiprybės ir drąsos tęsiant darbus laisvos spaudos labui.
  Ir vis dėl to, kas gali paneigti, kad tai laikraštis pavadinimu „Mano Druskininkai“ yra jo ir reikalingas jam, kad vietinė-nepaklusni spauda būtų numarinta!!!

  Visiem linkiu taikos, meilės ir harmonijos.

  Atsakyti
 14. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, o kas čia pešasi? Norite pasakyti, kad valdžia yra vargšė, kurios už jos darbus negalima kritiluoti ir reikia objektyviai girti?

  Atsakyti
 15. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Robertai, ar matėte nors vieną skundą etikos sargams ir sprendimą, kad jie šmeižia ar pa.? O jei taip ir nutiktų, ar tai reiškia, kad LT kaip pas batką laikas kurti tokius pat”objektyvius” leidinius? Nejuokinkite ir negraudinkite

  Atsakyti
 16. šiaip skaitytoja

  Viskas čia yra gerai ir kaip Dainius rašo”Druskininkų savivaldybėje gerai ir jokių realių pavojų vietinei spaudai iš valdžios pusės nekyla”.
  Druskininkų švietimo centras puikiai dirba savo darbą.
  Jis visus nušviečia,apšviečia,mokina ir tikiuosi išmokina kas yra „KARALIUS”.O su KARALIUMI jokie prieštaravimai,kritika,diskusijos NEGALIMOS.Galime tik paliūdėti,kad Druskininkai neteko MERO.Bet turi
  KARALIŲ.Visos kalbos turi būti baigtos.Nes KARALIUS
  viską gali. 🙂

  Atsakyti
 17. robertas

  na tuo, kad Jūsų interesas, jog žiniasklaida Lietuvoje veiktų tinkamai, o šioje Druskininkų situacijoje yra iškeltas viešas klausimas, kiek jie dirba tinkamai. Žinoma, Jūs nesibodite patikrinti vietos žiniasklaidos pateikiamų faktų ir jais remdamasis komentuojate vienos pusės pateikiamą situaciją. Juk kai du vaikai susipeša, nepuoli teigti, kad vienas jų yra baisus neklaužada, kai nežinai realios situacijos. Nebent nėra noro, kad žiniasklaida dirbtų tinkamai ir neturėtų niekam nereikalingų konfliktų.

  Atsakyti
 18. robertas

  O gal Jūs tiesiog susitikit ir išsiaiškinkit viską, nes dabar toks žaidimas ir mėtymasis raštais nei vienam, nei kitam grožio neprideda.

  Atsakyti
 19. Qwerty

  Pamažu pamažu tomkai, malinauskai ir panašūs suformuos gerą žurnalistą. Nors dar ilgas ir sunkus kelias laukia…

  Atsakyti
 20. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina. Pažiūrėk internete 🙂 http://www.dsc.lt/Nuostatai/tabid/1010/language/lt-LT/Default.aspx
  Cituoju:
  „Centro teisinė forma ir priklausomybė: Druskininkų savivaldybės biudžetinė įstaiga.”
  „Centro savininkas yra Druskininkų savivaldybė, kodas 111100394. Švietimo centro savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Druskininkų savivaldybės taryba.”

  Ir dar svarbu tai:
  „Centro lėšas sudaro:
  54.1. valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšos;
  54.2. lėšos, gaunamos už teikiamas paslaugas;
  54.3. fondų, organizacijų, kitų juridinių ir fizinių asmenų dovanotos ar kitaip teisėtais būdais perduotos lėšos, tikslinės paskirties lėšos pagal pavedimus;
  54.4. kitos teisėtu būdu įgytos lėšos.”

  Atsakyti
 21. Regina

  Tuomet būtų įdomu sužinoti, iš ko finansuojamas Druskininkų švietimo centras?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *