Kaip turi veikti valstybės paramą žiniasklaidai skirstantis fondas?

pagal | 2013/11/05

Rytoj 14.30-15.30 val. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas organizuoja diskusiją dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo. Tiek kukliai skelbiama Semo interneto svetainėje. Tačiau tikroji diskusijos esmė – kaip efektyviai paskirstyti valstybės skiriamą milijoninę paramą žiniasklaidai remti.

Kaip žinia, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas buvo sukurtas dar 1996 metais. Jo veiklos pagrindines gaires nurodo Visuomenės informavimo įstatymas. Per šį fondą valstybė remia kultūros ir šviečiamuosius projektus. Parama suteikiama kalendoriniams metams konkurso būdu.

Fondas konkurso tvarka remia viešosios informacijos rengėjų kultūrinius ir šviečiamuosius projektus pagal 6 programas:
1) kultūros, meno leidinių;
2) šviečiamojo pobūdžio leidinių;
3) regioninės žiniasklaidos (regionų, vietinių laikraščių, žurnalų ar kitų specialių leidinių, radijo ir televizijos);
4) radijo ir televizijos;
5) internetinės žiniasklaidos (informacinės visuomenės informavimo priemonių);
6) vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo.

Pagal pirminį sumanymą – finansavimas per fondą atskiria politikų ir valstybės pareigūnų sprendimus nuo tiesioginio lėšų visuomenės informacijos rengėjams skirstymo. Tačiau daugelį metų nerimsta diskusijos (bent jau tam tirkuose sluoksniuose) dėl šio fondo veiklos skaidrumo, efektyvumo ir t.t. Todėl tokia vieša diskuija Seime – gera proga labai rimtai ir paprastai apibendrinti visas užkulisines kalbas ir pasvarstymus. Kadangi laiko tokaii diskusijai skiriama net visa valanda, labai tikiuos, kad rytoj galėsime pakalbėti iš esmės. Daugiau apie tai parašysiu rytoj.

Beje, taip jau sutapo, kad šią vasarą rengiau Kazachstanui apvžalgą, kurioje pabandžiau atspindėti valstybės paramos žiniasklaidos sistemai raidą Lietuvoje. Šią ataskaitą pristatysiu apskrito stalo diskusijoje Astanoje jau lapkričio 25 dieną. Tad man labai įdomu, kad tokios pačios diskusijos vyksta įvairiuose kraštuose 🙂

3 komentarai

 1. Regina

  Dainiau, zanūda tu užsnūdęs…..
  VBS sakė, kad kažkokie žurnalistai kažką svarbaus , kažkam nutekino…..
  O tu pastoviai sapalioji apie etiką…..
  Kiek šviesmečių pats atsilieki nuo laikmečio
  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Atsakyti
  1. Marius

   Regina, iš šios tavo žinutės akivaizdu, kad tu pati esi užstrigusi neigimo terpėje, kuri ir yra tavo laikmetis, nuo kurio pasak tavęs Dainius atsilieka keliais šviesmečiais.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *