Baudžiamojo proceso priemonės prieš BNS žurnalistus – neadekvačios

Lietuvos žurnalistų sąjunga remia kolegas iš  naujienų agentūros BNS, kurie siekdami ginti viešą interesą informavo Lietuvos visuomenę apie galimas grėsmes jai ir tokiu būdu padarė milžinišką paslaugą visuomenei. Tačiau dėl šios situacijos baudžiamąjį persekiojimą pradėję teisėsaugos pareigūnai, kurie ėmėsi kraštutinių teisinių priemonių prieš dalį vienos profesionaliausių žiniasklaidos priemonių, privalo adekvačiai vertinti situaciją.

Lietuvos žurnalistų sąjunga viešai primena, kad profesionalūs žurnalistai neturi teisės atskleisti informacijos šaltinio jokioje situacijoje, tad pareigūnų bandymai prievartinėmis priemonėmis sužinoti žurnalistų saugomą informaciją kelia realią grėsmę laisvai žurnalistikai Lietuvoje. Todėl LŽS tikisi, kad Seimo valdybos inicijuota parlamentinės kontrolės procedūra atsakys į daugelį rūpimų klausimų. LŽS atidžiai stebės visą teisinį procesą, apie jo eigą informuos ir ESBO atstovę žodžio laisvei ir nuolat teiks persekiojamiems žurnalistams pagalbą.

34 komentarai

 1. Adefagija

  Neadekvačiai šiandien elgėsi žurnalistai, susirinke į piketą prie STT.
  Reikėjo visiems garsiai švilpti ir mojuoti iškeltą vidurinįjį pirštą….kokią valandą, kad išgirstų ir pamatytų.
  O kadangi jūs visi plojot, tai STT agentai toliau krėtė Damulytės garažą… Taigi jie manė, kad ŽS pirmininkas atsivedė po STT langais palaikymo komandą
  😆 😆 😆

  Atsakyti
 2. tikras lietuvis

  Žurnalistų sąjunga, kaip matome, irgi veikia nusikaltėlių fronte prieš Lietuvą: su kuo sutaps, tokie ir patys taps. 😎

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   tikras lietuvi, kur veikia/ prieš ką veikia? 🙂 Bandysiu dar išsaugoti nors humoro jausmą, nes šaltinius jau saugoti tampa nebeįmanoma.

   Atsakyti
 3. qwerty

  -Aš noriu būti jos vietoje, – taip pagalvojo kiekvienas, profesionalus žurnalistas. Kaip ir kiekvienas, kuris nori tapti profesionaliu ir įtakingu žurnalistu. Žiauriai pasisekė, kurią išsivedė STT agentai. Makslimalūs jos nuostoliai-niekinga bauda, kurią apmokės redakciją. Vardas žurnalistikoje garantuotas. Esmė tame, kad tai tolygu išlošti milijoną.Tarkime, Dainius. Išlošė pusę to, kuomet vienas žiniasklaidos verslininkėlis bandė patasyti jį po teismus, bet nemokėjo ar nenorėjo tuo tinkamai pasinaudoti.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   qwerty, iš tiesų, kiekvieno žurnalisto svajonė būti nors kartą teisiamam, krečiamam, uždarytam į vypę, dar pagulėti ligonijė dėl streso norisi. Tai tikri iyra laimė ir svajonė. Galiam taip juokauti ir taip daugelis daro. Po to, kai viskas baigiasi, jei baigiasi laimingai. Žinai, man buvo, anot tavęs, milžiniškai laimė būti tampomam ir juodinama tokio V ito Tomkaus leiidnių, kuomet mano mama dar ir sirgo vėžiu. Proceso metu ji numirė taip ir nesulaukusi, kol jos sūnus bus išteisintas. Todėl tikrai rašai labai smagius komentarus ir palinkėjimus. Jei ką, pabandyk sau pritaikyti kada nors…

   Atsakyti
    1. ŠS

     na įdomiai čia Dainius, net jausmais žaidžia..
     Aš irgi tėtį palaidojau, o jis manęs taip ir nepamatė laimingos..

     Atsakyti
     1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

      ŠS, ne tame esmė. Jausmai nėra ko žaisti. Pasakiau faktą apie situaciją. Jos vertinti neprašau.

 4. ŠS

  Apie adekvatumo priemones galime paklausti tik kelių dešimčių ne laiku ir ne vietoje pagautų žuvelių ir „nugalabyto” benamio. Ką jie mąsto? 🙄 Atsakys tik žurnalistai. Profesionalai.

  Atsakyti
 5. Sigitas Martinavičius

  Ar Aurimas Drižius gaus jūsų paramą? SOS….. Kodėl Lietuvoje persekiojami žurnalistai? Ar jau nebežengiame demokratijos keliu?Valstybės saugumo departamentas (VSD) ketvirtadienį specialios operacijos metu dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, 48 valandoms sulaikė bendrovės „Šilo bitė“ direktorių ir laikraščio „Laisvas laikraštis“ redaktorių Aurimą Drižių. Iki vėlaus vakaro savaitraščio redakcijoje buvo atliekama krata. Jai pasibaigus, kaukėti VSD pareigūnai savo automobiliu išsivežė A. Drižių ir kelis paketus dokumentų.

  Atsakyti
  1. tikras lietuvis

   Kaip tik žurtnalistų „laisvė”, kada jie darė ką nori, ir atvedė Lietuvą prie kracho duobės.

   Atsakyti
   1. mierga gera

    😎 😎 😎 pagaliau ir žurnalistus „papurtė’ už čiupros.Tokie jau nuostabūs ir neliečiami jautėsi.Rašinėdavo apie viską bele kaip ir bele kada.

    Atsakyti
   2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    tikras leituvi, tu manai, kad dėl visų lietuvos bėdų kalti žurnalistai? Vatgas tau ir tavo smegenims. Nepyk. Nieko asmeniško. Jei manai, kad kalbantys ir pasakojantys žmonės kalti, kad krūvos sukčių ir kyšininkų alina Lietuvą, o dalis bedarbiais apsimetančių sukčių semia rankomis pinigus iš Sodros ir dėl to kalti tik žurnalistai – valio, nes tau , matyt, taip lengviau pateisinti ir save. Kadangi esi tikras lietuvis, tai pasakyk man, būk geras, dėl ko dar kalti žurnalistai ? Gal dėl didelio abortų skaičiaus ir savižudybių? Dėl nusikaltimų gatvėje?

    Atsakyti
    1. tikras lietuvis

     Vargas jums, nes iš tiesos nešėjų bei šviesos skleidėjų pasidarėte purvasklaidininkais, pasiruošusiais už kapeiką parduoti ir tėvą su motina.

     Atsakyti
  1. tikras lietuvis

   Svarbiausia yra pakabinti skelbimus ant tvorų, kiaulinykuose bei išvietėse – tada tikrai visi žinos kur pridirbo š. 😆

   Atsakyti
 6. tikras lietuvis

  Seniai laikas visus sulyginti prieš įstatymą: žurnalistai negali slėpti nusikaltimo ir už tai turėtų sėdėti.
  Nes yra nusikaltimams prilyginami daug mažesni pažeidimai – pvz., komentatorių komentarai, kas yra visiškai nesulyginama žalos valstybei prasme.
  Be to.
  Kaip tik korumpuota žiniasklaida yra kalta dėl to, jog Lietuvos žmonės niekaip negali išsirinkti normalių seimūnų, dėl to, kad blogis, kurio kiek buvo tarybmetyje, ne sumažėjo, o buvo šimtgubai padaugintas šioje tvarkoje.
  Taip, kad LYGYBĖ PRIEŠ ĮSTATYMĄ yra labai svarbu.

  Atsakyti
  1. Vladas Maželis

   Teisingai. Slėpti nusikaltimus prieš Lietuvą yra nusikaltimas, todėl didžiausia pagarba drąsioms žurnalistėms, kurios planuojamus nusikaltimus ir grėsmes Lietuvai paviešino. O VSD ir STT akivaizdžiai supainiojo kam jie privalo dirbti ir ėmė ėmė Rusijos spec. tarnyboms, dengti jų ardomąją veiklą nuo Lietuvos visuomenės akių.

   Atsakyti
   1. ŠS

    Taip drąsios, lietuvės žurnalistės gina Lietuvą. Lietuva beviltiškai prapuolusi, jei tos drąsios žurnalistės neapgins Lietuvos. Pirmyn merginos, nepasiduokite jei jau tiek romanų apie drąsą prisiskaitėte. 🙂

    Atsakyti
    1. mierga gera

     Pridėkime dar vieną drasią „žaliaakę” žurnalistę. 😆 😆 😆 Žurnalistikos pavyzdys…

     Atsakyti
   2. tikras lietuvis

    Jums, kaip negyvenančiam Lietuvoje ir visada atstovaujančiam, kaip taisyklė, visokius nukrypimus nuo normos, nepatarčiau mokyti lietuvius ( kas nedirba Lietuvai, tas – ne lietuvis) moralės: gyvenate amerikonyne, kur nėra jokios moralės, ten ir gyvenkite ir į Lietuvos reikalus nesikiškite – Lietuvoje iškrypimams ne vieta.
    Kadangi purvasklaida jau nebejaučia ribų ir valstybės paslaptis naudoja savo asmeninių siekių tenkinimui, tokių vieta yra kalėjime.

    Atsakyti
  2. ŠS

   Žurnalistai nenuslėpė, o paviešino. Kokią paslaugą padarė visuomenei ? Geriau būtų atsiklausę Lietuvos žurnalistų sąjungos ar galima tai viešinti? Visuomenė nepatikės,kad žurnalistai vaikšto parkų ir miškų takeliais ieškodami informacijos (Skaitytume ir matytume laidas tik apie gamtą. 🙂 ). Kartais šaltinis pats ateina iki žurnalistų ausų . O, kad yra žurnalistų manančių apie save, kad gali leist sau ką nori, „pliurpti”, rašyt ką nori ir todėl jie yra profesionalūs žurnalistai, tai LŽ sąjungos reikalas juos apginti .

   Atsakyti
   1. tikras lietuvis

    Tai tuomet ir Žurnalistų sąjungai nėra kas veikti: jei jiems nesvarbi yra valstybė, tai kodėl jais dar nors turėtų rūpintis?

    Atsakyti
    1. tikras lietuvis

     P.S.
     jie slepia paslapties perdavėją – ar tiek įmanoma jums suprasti?

     Atsakyti
     1. ŠS

      Paprasta. Slepia, jei tai yra pardavimo ir pirkimo sutaris. Jei būtų radę miške,tai pasidžiaugtų su visuomene,kad rado baravyką ir nuotraukų įdėtų daugk.

     2. tikras lietuvis

      Aiškinu dar kartą: žinios paviešintoje pažymoje yra valstybės paslaptis, o valstybės paslapties paviešinimas (=išdavimas) yra nusikaltimas.

    2. ŠS

     Žurnalistų sąjunga rūpinasi žurnalistais. Tai svarbu,nes ir žurnalistai yra valstybės dalis, bet ne visata.

     Atsakyti
     1. tikras lietuvis

      Ar sąjunga, ar ne sąjunga, bet visi Lietuvos piliečiai visų pirma turi žiūrėti valstybės, o ne asmeninių interesų.
      Dabar sąjunga, gindama asmeninius purvasklaidininkių interesus gauti kuo skandalingesnę žinią, nesiskaitant su tuo, kad valstybei bus pakenkta, faktiškai veikia prieš valstybę – su kuo juos ir sveikiname.

  3. qwerty

   tikrasis lietuvi, problema yra vertybėse. Ir problema čia – kategoriškumas. Kategoriškumas,tas firminis tavo ženklas, tuo pačiu yra ir pačio defekto, marginalumo ženklas.

   Atsakyti
  4. qwerty

   tikrasis lietuvi, problema yra vertybėse. Ir problema čia – kategoriškumas. Kategoriškumas,tas firminis tavo ženklas, tuo pačiu yra ir pačio defekto, marginalumo ženklas.

   Atsakyti
   1. tikras lietuvis

    Kaip tik vertybių nei jūs, nei „žurnalistės”, o tiksliau purvasklaidininkės, ir neturite: jei kas yra už valstybę, tai tas valstybės paslaptį saugo – nenori, kad valstybei būtų pakenkta.

    Atsakyti
  5. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   tikras lietuvi, rink normalius o ne pagal žiniasklaidą ir bus gerai. Jei ne savo galva galvoji, tai nepadės tau niekas.

   Atsakyti
   1. tikras lietuvis

    Norint išrinkti gerus seimūnus, pvz., tai reikia, visų pirma, pakeisti rinkimų tvarką:
    pašalinti bet kokius pinigus iš rinkimų – tegul rinkimuose kaunasi ne dideli pinigai su dar didesniais, o idėjos kaip pakelti šalies ekonomiką ir gyventojų gerbūvį.
    Kodėl tai turiu aiškinti aš, o žiniasklaida apie tai net neužsimena?
    Ogi todėl, kad visa žiniasklaida dirba TIK UŽ PINIGUS IR PINIGAMS.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *