Šaunuolis premjeras A. Butkevičius parodė, kaip reikia kurti šeimos politiką

pagal | 2014/10/14

Dabar jau tikrai žaviuosi mūsų Premjeru Algirdu Butkevičiumi. Dėl to, kad į 9 dienų trukmės darbinę kelionę JAV vežėsi ir savo žmoną. Parodė ir ten, ir čia, kad yra aukščiausio lygio politikas ir tikras šeimos žmogus.Tą patį daryčiau ir aš.

Na o vakar vienoje televizijoje net žinių programoje pigiais piktais komentarais tai aptarinėję opozicijos politikai man pasirodė kiek apgailėtini ir net panašūs į pigius populistus:

Premjero vizitas į JAV sukėlė opozicijos pasipiktinimo bangą

2014-10-13, 20:35
Autorius: Donatas Brimeris
Šaltinis: Žinios.lt

Devynias dienas JAV darbinės viešnagės buvusį Premjerą Algirdą Butkevičių užsipuolė opozicija, kurią papiktino, kad premjerą lydėjo ne tik dešimties žmonių delegacija, bet ir žmona Janina.

Kiekvieno žmogaus kelionė mokesčių mokėtojams kainuos po 15 tūkst. Lt. o už premjero sutuoktinę sumokėti žada Vyriausybės kanceliarija, nors opozicijos nuomone, ji turi apsimokėti pati.”

Liberalas Eligijus Masiulis, logiška, dar gali sau tai leisti. Na o konservatorius Audronius Ažubalis man visiškai nesuprantamas. Nebent jis, priklausydamas dešiniesiems konservatoriams, visgi išsižada valstybinės šeimos politikos:

„Šeimos įstatymai ir jų taikymas turi užtikrinti šeimos ir jos reikšmės visuomenėje stiprinimą, šeimos narių tarpusavio atsakomybę už šeimos išsaugojimą.”

Dar prieš keletą metų valdžioje buvę dešinieji, kurie labai akcentavo šeimos instituto stiprinimą, atrodo greitai pamiršo net savo mintis. Štai graži citata iš koncepcijos;

Šeimos išskirtinė vertė

Darni šeima pati savaime yra gėris, nes atitinka prigimtinius asmens poreikius ir socialumą ir leidžia visiškai juos išreikšti:

– būti besąlygiškai mylimam ir priimamam, nepaisant galių, gabumų ir pasiekimų, nes kiekvienas asmuo yra unikalus ir savaime vertingas;

– būti atviram kitam asmeniui, pasitikėti ir dalytis gyvenimu su juo (bendrauti ir bendradarbiauti) <…>”

Kaip kitaip stiprinti šeimos reikšmę visuomenėje, jei net aukščiausi šalies vadovai spjautų į savo šeimos narių dalyvavimą jų gyvenime?  Dar ir dabar Seimo interneto svetainėje esančiame dokumente, kuris turi skambų žodį koncepcija, net buvo parašyta, jog darni šeima – šeima, atliekanti būdingas šeimos funkcijas, kurios užtikrina visų jos narių fizinę, psichinę ir dvasinę gerovę. Juk nesudėtinga suprasti, kad viena skitą palaikantys sutuoktiniai, kurie ir fiziškai stengiasi būti kartu, kaip tik atitinka šią sąvoką. Jei jau Konstitucija sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, tai sunku suvokti, kodėl net opozicijos atstovai nori būtinai atskirti premjerą nuo jo žmonos. Ypač tokiu momentu, kada jam tenka dirbti labai sunkų, atsakingą ir intensyvų darbą. Tokį, kuriam reikia ir moralinio palaikymo, ir artimojo supratimo. Todėl labai tikiuosi, kad Premjero pavyzdžiu ateityje paseks ir kiti aukščiausio lygio šalies vadovai.

Kita vertus, vakar dienos televizijos žurnalisto pakalbinti politikai šia tema buvo apgailėtini tik dėl to, kad jie iš esmės elgėsi pagal standartinę schema – kritikuok valdančiuosius dėl bet ko ir bet kada. Su bet kokiais argumentais. ar net be jų. O gal būtų buvę visai profesionalu, jei kalbėdami apie premjero svarbų dalykinį vizitą į JAV kartu su lydinčia sutuoktine būtų aptarę protokolo ir etiketo žinovai? Gal dar politologai ar verslininkai? Taip pat JAV politikos ir ekonomikos žinovai? Gal dar vertėjo ne tik skaičiuoti kelionės techninius kaštus, bet ir galimą naudą? Tada būtų subalansuotas objektyvus reportažas. O šiaip gavosi labai pigus kritiškas pranešimas, kuris sukonstruotas pagal pigią schemą. Buduliams skirtą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *