Jei katalikų vyskupai prižiūrės žurnalistų etiką, tai gal žurnalistai galėtų kunigus prižiūrėti?

pagal | 2014/10/20

Jei Seimo valia bus galutinai patvirtinta ir Prezidentės, tai Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etiką turėtų prižiūrėti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijos atstovai. Manau, kad tai absurdas. O ką mano apie tai kiti?

Spalio 16 dieną Seimas patvirtino parlamentarų Vilijos Aleknaitės Abramikienės ir Jurgio Razmos siūlymą į Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigėjus priverstinai priimti ir Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją. Tokią asociaciją dar tik planavo kurti didžiausios ir įtakingiausios žiniasklaidos organizacijos. Norėta pagaliau imtis realios savitvarkos žiniasklaidos srityje. Apie tai daug kalbėta ir su politikais. Pagaliau jie tam pritarė, buvo parengtas įstatymo projektas, diskutuota komitetuose ir plenarinių posėdžių metu. Net sutarta, kad jei jau tikra savitvarka, tai tegul visą atsakomybę už savo etiką ir prisiima žurnalistai su leidėjais. Įstatymo projekte numatyta, kad Visuomenės informavimo etikos asociacija savo veikla siekia užtikrinti Kodekso nuostatų laikymąsi, visuomenės informavimo etikos principų puoselėjimą visuomenės informavimo veikloje ir ugdyti visuomenės sąmoningumą vertinant visuomenės informavimo procesus bei naudojantis viešąja informacija.

Tačiau praėjusią savaitę, spalio 16 dieną, Seime vykstant įstatymo priėmimui staiga buvo įtrauktas pasiūlymas dėl prievartinio Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijos atstovo įtraukimo į Visuomenės informavimo etikos asociaciją. Štai tas pasiūlymas. Kas įdomu, buvo pasiūlyta ir dar viena „naujovė” – Žurnalistų etikos inspektoriaus kandidatūrą turėtų teikti kažkokios naujos cerberinės asociacijos, kurių „viena iš veiklos sričių yra rūpinimasis visuomenės apsauga nuo žalingo informacijos poveikio”. Nė vienos tokios oficialios dar neteko matyti. Gal kas tokią girdėjo?

Na o jei jau visai be juokų, tai bus nuo pikto (taip pat ir turinio) saugo tik bažnyčia. Todėl ji, matyt, ir siūlys tą atstovą į Žurnalistų etikos inspektorius. Vyskupų atstovas su savo požiūriu prižiūrės ir žurnalistų, ir leidėjų etiką. Bet jei tai yra normalu, tai gal reikia įstatymu įtvirtinti, kad ne tik teisėjų atrankoje dalyvautų žurnalistai, bet ir katalikų kunigų etiką prižiūrėtų žurnalistai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *