Ar Europai reikalingi menininkai – karo kurstytojai? Manau, kad ne

Putinas RT studijojePraėjusią savaitę Vilniaus rusų dramos teatro vadovas Jonas Vaitkus pasmerkė kultūros politizavimą ir išnaudojimą pateisinti V. Putino grobikiškus karinius veiksmus Ukrainoje. Atsako ilgai laukti neteko – Rusijos Federacijos ambasada Vilniuje panaikino šio teatro žmonėms vizas gastrolėms po Rusiją. Mūsų menininkai, kurie atsisakė būti išnaudojami V. Putino propagandai, iš esmės tapo nepageidaujamais asmenimis Rusijoje. Kas toliau?

Diplomatijos taisyklės verčia Lietuvą ir kitas ES šalis tinkamai reaguoti į tokį akibrokštą ir pasityčiojimą. Ir žingsnis yra labai paprastas – Rusijos karo kurstytojai ir skatintojai, kurie prisidengia kultūros ir meno veikla, neturėtų būti pageidaujamais asmenimis nei Lietuvoje, nei kitose ES šalyse. Geresnių argumentų, nei atvirame laiške Rusijos propagandistui nurodo gerbiamas Jonas Vatkus, vargu ar surasi:

Žinoma, demokratinėje visuomenėje, kiekvienas asmuo gali laisvai reikšti savo politines pažiūras, ir nėra nieko gėdingo, kai oficialus asmuo, biudžetinės įstaigos vadovas viešai pareiškia politinį lojalumą savo šalies vadovams. Reikšti priešingą poziciją galėtų tik visiški kvailiai, ir mes nesiruošiame to daryti. Tačiau minėtas pareiškimas, kurį Jūs pasirašėte 494 -uoju numeriu – yra visai kito turinio nusižengimas. Nors šis turinys nėra konkrečiai nurodomas Jūsų pasirašytame pareiškime (o jis yra toks: sprendimas naudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas Kryme, kuris yra Ukrainos valstybės dalis, remti referendumą dėl Krymo prijungimo prie Rusijos), bet visam civilizuotam pasauliui yra akivaizdu – pasirašę šį laišką Rusijos kultūros veikėjai palaiko kitos šalies dalies aneksiją, tai reiškia grubų Helsinkio susitarimų pažeidimą, nekalbant apie elementarų civilizuoto pasaulio tarpvalstybinių santykių taisyklių nesilaikymą.

Todėl aš ir siūlau tokį nepageidaujamų asmenų sąrašą, kuris viešai skelbiamas pačios Rusijos valdžios įstaigų. Akivaizdu, kad šiame sąraše yra tokke žmonės, kuriems Rusijos valdžia faktiškai yra nurodžiusi važinėti po pasaulį ir pasitelkiant kultūrą, meną skatinti V. Putino režimo propagavimą. Bet kuris iš šių asmenų tiesiogiai ar netiesiogiai yra finansiškai ar kitaip remiamas diktatoriaus režimo. Tad jis neturi teisės naudotis civilizuotiems žmonėms suteiktomis judėjimo laisvėmis. Kadangi toks oficialus nepageidaujamų asmenų sąrašas jau yra parengtas, tereikia Užsienio reikalų ministerijai su diplomatijos kolegomis iš kitų ES šalių susėsti jau kitą savaitę ir priimti sprendimą.

Galbūt finansiškai atrodo lyg ir minimalios tokios sankcijos, bet tikiu, kad jos bus žymiai efektyvesnės nei kariniai veiksmai. Nes civilizuotos šalys bandito ir agresoriaus V. Putino pakalikams negali būti tolerantiškos. Štai toks Nikolajus Rastorgujevas su savo muzikine propagandistine grupe „Liube“ arba Olegas Gazmanovas jau ne kartą lankėsi Lietuvoje. Seniai jautėme šių veikėjų asmenines simpatijas Putino skatinamam nacionalizmui ir šovinizmui. Dabar jie tai viešai patvirtino savo parašais. Tad visiškai aišku, jog bent jau Lietuvos vizos tokiems nusikalstamo Putino susivienijimo nariams neturėtų būti išduodamos ir Lietuvoje nėra jiems ką veikti.

 

50 komentarų

 1. Regina

  Dainiau, taip jau išėjo, bet dar kartą norėčiau *rofl*

  Atsakyti
 2. Regina

  Dainiau, aš labai norėčiau, kad įvertitum tarkim šitą straipsnį žurnalistinio etiškumo aspektu….

  Atsakyti
 3. qwerty

  Verslumo dvasia (ką ir reikėjo įrodyti): „LRT taryba: LRT finansavimo padidinimas – vienas pigiausių būdų atsilaikyti prieš propagandą“

  Atsakyti
 4. Marius

  Oho kiek komentarų, o tema primityvi, paprasta kaip 2 + 2 =

  Rusijos ir Lietuvos santykiai nieko nesiskiria nuo žmonių tarpusavio santykių, kuriuos rodo per TV tokia laida kaip 24valandos, TV pagalba ir t.t.

  Politikų protas ir tų TV laidų herojų protas tas pats – linijinis!

  Tik kai pykstasi ir negali susitarti kaimiečiai ir politikai pasekmės skirtingos.
  Nuo politikų protų nukenčia daugiau aplinkinių!

  Durnumas yra tame, kad politikai bando išspręsti santykių krizę su tuo pačiu linijiniu – hierarchiniu protu ir jo metodais. Sprendžia santykių krizę su tuo pačiu instrumentu, kuris ir atvedė į krizę!

  Neįmanoma išspręsti santykių problemų su hierarchiniu protu, nėra jokių šansų, jis visiškai netinkamas santykių problemoms tarp žmonių ar valstybių spręsti.

  Bet mūsų politikų elitas tokie politikai kaip Vytautas Landsbergis, Dalia Grybauskaitė, Andrius Kubilius , Juknevičienė ir kiti, kitokio proto neturi tik linijinį.

  Pavyzdžiui, alternatyviame prote nėra priežasčių – pasekmių dėsnio, šis dėsnis tik linijiniame prote.
  Dabar įsivaizduokite, kad susipyko sutuoktiniai, na ne ištikimas kažkuris buvo, išsiskyrė bet bendri vaikai liko.

  Tai eiliniai žmonės kaip tie vaikai ir kentės labiausiai.

  Pažiūrėkite kaip pykčio metu linijinio proto civilizacijos atstovai vienas kitam PRIKAIŠIOJA PRAEITIES ĮVYKIUS: ar prisimeni kaip tu man pasakei tą ar aną, pasielgei taip ir anaip ir kiekvienas iš jų turi savo požiūrį į praeities įvykius – SAVO TEISYBĘ!

  Dažniausiai žmona su savo teisybe bėga pas motiną skustis, kad ji užtvirtintų tą teisybę, o vyras pas draugus.
  Ir jeigu tik motina užtvirtins, pasakys, kad sakiau nereikėjo už to asilo tekėti, o draugai vyrui užtvirtins jo teisybę, pasakys, kad ar nesakėm, kad ji kekšė, tai abu sutuoktiniai užsitvirtins dar labiau savo teisybėje ir susitaikymo šansai sumažės arti nulio.

  Lygiai taip pat elgiasi politikai, V. Landsbergis PRIKAIŠO Rusijai praeities įvykius, o pastarieji turi savo teisybę.

  Amerika, Europos sąjunga yra tie, kurie padeda užsitvirtinti V. Landsbergio teisybę.
  Na ir automatiškai seka ta pati scena kai susipykę sutuoktiniai vienas prieš kitą savo ambicijas demonstratyviai demonstruoja. Šiltų santykių nėra, o kadaise juk buvo!
  Liko tie santykiai kaip tose TV laidose rodo, buvęs sutuoktinis girtas gąsdina savo buvusią sutuoktinę sms grasinančius siuntinėja, reikalauja, kad šaldytuvą grąžintu ar batus, o buvusi žmona atsikirtinėja, kad nieko nežinau, viskas už jos pinigus pirktą ir jis jai dar skolingas – vyksta kova!

  Lygiai tas pats tarp politikų, valstybių – protas tas pats.

  Aš jau esu minėjęs, kad proto rūšys skiriasi ne erudicija, bet pačiomis savybėmis.
  Todėl turintis dugiau žinių, eruditas, tai vis tiek tas pats linijinis protas, todėl politikų protas nieko nesiskiria nuo turgaus bobų.
  Norint išspręsti santykių krizę reikia naudoti alternatyvų protą, reikalinga išmintis o ne turgaus bobų tik kostiumuotų turgus…
  Beje ir žurnalistų protas ne išskirtinis, daugelis jų iš inercijos pučia tą pačią linijinio proto dūdą ir skatina gynybines reakcijas, kovą, neigimą, abipusį atstūmimą – gilina nesantaikos krizę.

  Atsakyti
  1. ŠS

   Mariau, komentarų daugk, bet pagrindinių komentatarių tik keturi. 😀
   Bet koks skirtumas ar vienas komentatorius ar milijonas, su tuo pačiu protu. Jokio.

   Atsakyti
 5. Regina

  410 lankytojų 😯
  A jop-tara-rai….
  Kokie asilai čia lankosi?????

  Atsakyti
 6. Mykolas

  Vienintelis Lietuvos rusu dramos teatras atsisake vaziuoti i Sankt-Peterburga, kai tuo tarpu ukrainieciai, latviai ir t.t nepakeite savo planu. Kodel kultura turi tapti politikos irankiu?
  Rusu dramos teatro aktoriai tik is spaudos suzinojo, jog ilgai lauktos ir planuotos keliones nebus, nes taip nusprende Vaitkus

  Atsakyti
  1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mykolai, taigi Rusijoje minėtas festivalis ir tapo politiniu įrankiu, o mūsų teatras, atsisakęs važiuoti, ir netapo įrankiu

   Atsakyti
   1. ŠS

    Dainiau, kodėl teatras atsisakė važiuoti. Ar nesumokės už darbą?Jei sumokės už darbą, tai kodėl nevažiuoti?
    Ar dėl tokių nukvaišusiu teatro vadovų? Teatro darbuotojai jam nusispjaut, svarbu palaikyti nežinia kas ,kur, kodėl? Idijotiška, kai nebeturime, ką pasakyti, visur dar kišti meno žmones? Deja meno žmonės daugiau supranta apie politiką, todėl ir nelenda į tuos žaidimus.

    Atsakyti
 7. Regina

  Dainiau, girdėjau, kad pas Skamarakaitę buvai. Kodėl nepasigiri?
  Po teisybei, tai mano pati mėgstamiausia žurnalistė.
  Na jau tikrai nepalyginti su kokiu mekenančiu Kvietkausku.

  Atsakyti
 8. Regina

  Aš pagalvojau, įdomu kokia būtų mūsų kiekvieno reakcija tiesioginėje akistatoje – Rusija puola Lietuvą ir aiškiai prasideda karas…..
  Nesu karybos žinovė, bet manau, kad tai turėtų būti maždaug taip: pirmiausia pradėtų lakstyti virš galvos ruskių naikintuvai…Taip kažkaip garsiai kriokdami- pirmyn, atgal, pirmyn atgal ir, žinoma, – paženklinti raudonom žvaigždėm…
  Nuo Karaliaučiaus pusės pasigirstų garsai, panašūs į stiprų griaustinį ir tuoj pat Virbalyje, Kybartuose, Vilkaviškyje dislokuojasi ruskių sausumos kariuomenė – BėTė-erai, katiūšos, tankai, ir žinoma, „ant drąsos paėmę“ kareiviai ..
  Klaipėdoje iš vandens kaip banginiai pradėtų nirti ruskių povandeniniai laivai……
  Iš Kaliningrado uosto pajuda link Klaipėdos kreiseriai ir lėktuvnešiai…
  Tuo metu Lietuvos televizija ir radijas dar tebeplepa apie sankcijas Rusijai….
  Po dvylikos valandų, kai jau pilnumoje okupuota Lietuvos teritorija, ir nuginkluotos mūsų pajėgos, pradeda kaukti Lietuvos civilinės gynybos sirenos.
  Ot įdomu, kaip kiekvienas elgtū(ų)s iš mūsų. Aš savo versiją turiu, bet geriau prisipažinkit patys.

  Atsakyti
  1. qwerty

   Niekas iš esmės nepasikeistų. Juk tikrai labiau keitėsi, kuomet iš gūdaus socializmo įkritome į šiuolaikinį kapitalizmą.Ir nieko .Visai nebaisu buvo.Dabar gi visur kapitalizmas.Ir Rusijoje, ir Lietuvoje. Todėl dar lengviau būtų)))

   Atsakyti
   1. Regina

    Kaip tai nepasikeistų? Dujos, angliai, d. kuras, benzinas, vodkė, cukrus, druska, cyzai – gerokai atpigtų.
    O ar tai yra mažas pokytis?

    Atsakyti
     1. Regina

      Ne Qwerty, visiems vienu metu niekada nebus gerai!
      Tada pasidarytų labai blogai Kybartų muitininkams ir tiems, kurie mėgsta dažnai zuiti per tą postą.
      Bet esmė tame, kad mes jau niekada nebegrįšim į sovietinio gyvenimo kokybę, netgi jei ir labai to norėtume. Nu nebent jeigu viską vėl nacionalizuotų ir atjungtų visiems internetus. Tada Komjaunimo tiesa vėl būtų poperiniam variante, dėl ko Dainius labai išgyvena 😆

 9. qwerty

  Bet kuriuo atveju šio vakaro topas yra ne paraštinis Dainiaus įrašas, raginantis sudarinėti ne gėrio ir atjautos, o neapykantos ir priešiškumo sąrašus. Netgi ne žinia, kad ŠS beprotiškai progresavo ar, kad turim sijonuotą Marių. Net ne tai, kad qwerty „rašo blėnius ir ničnieno nesupranta šiame gyvenime“ (Dainius).

  Šio vakaro topas yra Reginos frazė:“…Bet ŠS ir turėjo patį didžiausią rezervą progresui“.

  Pabandykite šį mūsų lapės Reginos diplomatišką sentenciją pasakyti paprastai, buitiškai ir tiesmukai, kuo gi buvo mūsų ŠS iki savo progreso..? Pažvengsime. Kas teisingai parašys, tam prizas mano šypsena arba velniukas (pagal nugalėtojo pasirinkimą).

  Atsakyti
  1. ŠS

   qwerty ,iš protingo patapk kvailiu arba iš kvailo protingu ir prizą pasilaikyk sau. 😆

   Atsakyti
    1. ŠS

     Qwerty ,nebesikabink Reginai į sijoną. Pats pamąstyk. Ir prizas bus tavo. Atsiųsiu torčiuką. 😀

     Atsakyti
 10. qwerty

  Iki ko tie niekingi mūsų vietiniai propagandistai, kurstytojai privedė žmones. Vakar, viena moteris, nuostabus žmogus, guodėsi, kad jos vyras nerimsta. Vis ruošiasi bėgti nuo karo į vakarus. Mano pačio sena mamulė skambina ir klausia ar suspėsiu ją ir kitus išvežti pas gimines Europoje. Viskas lyg juokais, lyg rimtai. O kitas jau rimtai viešai dėsto, kad suprato, kas yra savi ir svetimi…Tačiau dar kiek ir neigiamos pasekmės pradės materializuotis. Kad ir šis Dainiaus įrašas. Kažkas siaubingo, net nesitiki.

  Atsakyti
  1. Regina

   Iš tiesų, taip viduriuojama, kad mes tarsi prašyte prašomės kažkokio veiksmo iš Putino. Tie papildomi Prancūzijos ir Danijos naikintuvai !……Ar mums tikrai to reikia? -Taigi Lietuva tokiu atveju bus taikinys Nr 1. Bet mūsų valdžiai didelis unaras, kad paturės geros karinės technikos ir pasijus nors akimirką galingi.
   Ar negalėtume paprasčiausiai oriai ir santūriai nepripažinti Krymo aneksijos ir tiek. Daugiau mes nieko negalim, nebent tik triesti .
   O karo atveju aš vargiai bėgčiau. Rusiškai moku, tai ramiai pereičiau rusų pusėn. :mrgreen:
   Yotubej yra gera Putino daina.
   Aktualai. Putinas grasina užpulti LIETUVĄ.

   Atsakyti
   1. menesis

    Mūsų valdžia nieko nedaro. Jie kalba labai atsargiai ir sako nereikia gintis, mes ir taip saugūs, nedarykim sankcijų, atsilieps verslui ir t.t. Kol valdžia miega, ruoštis gintis kviečia opozicija ir žurnalistai. O gintis reikia ne nuo tankų, o nuo melagingos informacijos, kilusios Rusijoje, bet atkartojamos daugybės tikrų ir netikrų žmonių Lietuvoje.

    Lietuva nekursto karo. Rusija irgi nekursto. Jie jau seniai kariauja prieš mus.

    Atsakyti
 11. Regina

  Dainiau, tu jau tikrai stipriai perdedi, -daraisi jau tiesiog kraštutiniu paraštiniu. Gal išvažiuok į Kirgistaną – pailsėsi, atsipalaiduosi, susitiksi su Ai giulia…..
  Rusai, ukrainiečiai yra slavai todėl panašios kultūros žmonės. Manau, kad jie išsispręs, o mums reikėtų kuo mažiau kištis… Lietuvai iš tiesų visada trūksta politinio santūrumo.

  Atsakyti
  1. ŠS

   taip Dainiau, esu auka ir tavo auka. Skaitau ir netikiu savo akimis ir ausimis ką tu rašai. Net pasižiūrėjau tavo amžių, kiek teko tau Tarybų sąjungos rėžime gyvent. Mažokai manau. Puikiai žaidžia Putino rėžimas. Uždraudė mūsų menininkams įvažiuot, tikėdamiesi , tokių pat atsakomųjų veiksmų. Ir kad tokie kaip tu Dainiau, uždraus įvažiuot ir rusų meninikams. Ir jeigu ir yra nepalaikančių Putino rėžimo Rusijoje, tai mes niekada neišgirsime,nes patys jų neįsileisime . Gražu. Be to prisiminkime ne tolimą, o gal jau tolimą praeitį, kokiu būdu menininkai galėdavo išvykti iš Tarybų sąjungos tik paruošę Tarybų sajungos šlovinimo programą. Kitaip nei kaip. Ir visos šeimos kartu ar artimų žmonių niekas neišleisdavo. Taip užsitikrindavo savo šlove, juk niekas nerizikuos savo šeima ar artimais žmonėmis.
   Jeigu Dainiau nori dar kažką kažkur uždrausti, tai užsidrausk pats sau nes tave veikia ir neį tą pusę.

   Atsakyti
   1. ŠS

    Tikrai reikalingas kitas protas. Nebent Marius galėtų kažką pakomentuot iš dialektinio proto pozicijos, nes mes čia „susimušime“ .
    Prašau ,Mariaus pagalbos. 🙂

    Atsakyti
   2. qwerty

    ŠS, turiu tave pagirti. Dainiaus blogas, ypač Mariaus pamokos, tau davė daug naudos. Labiausiai iš mūsų penkių progresavai. Ką ten labiausiai. Visi, išskyrus tave, liko savo jau anksčiau pasiektame lygyje, o tu pakilai. Kalbos ir argumentacijos sklandumo pažanga stulbinanti. Regina, sutinki? Beje, pas burgį tai aš tave vienas tik ir ginu, savo draugę)))

    Atsakyti
    1. ŠS

     Deja, qwerty, progresas svarbus tik linijiniam protui. Iš kito proto pozicijos, tai gali būti visiškas nuosmūkis.“ Neverk pametęs ir nesidžiaugk radęs“

     Atsakyti
     1. qwerty

      Turim jau du Marius. Vieną su sijonu.

    2. Regina

     Sutinku, Qwerty…Bet ŠS ir turėjo patį didžiausią rezervą progresui.
     O pas mane viskas jau išnaudota….Netgi dar blogiau -vyksta jau proto involiucija.
     O dėl B.B. – nepažįstu ir nežinau ką tu ten gini .

     Atsakyti
     1. qwerty

      Laikykis, Reginuk bus dar blogiau… Joke, viskas bus gerai.Pamatysi. Tikėk manim.

     2. Regina

      Tai ką čia supezėjai? -Bus blogiau, bet išeis geriau….Jo, Qwerty, ir aš taip guodžiuos, kad aršiau smerties nieko nebūna….Riba yra ir jokios kančios nebūna begalinės.

     3. ŠS

      Taip taip, Regina, žinios ir intelektas kartais ne į naudą. 😀 Palik juos sau ir tu progresuosi. 😆

     4. qwerty

      Taip, Regina, kartais mirtis yra išsigelbėjimas, geriausia išeitis, kažko naujo pradžia.

     5. ŠS

      jei numirsi su senomis mintimis, tai naujos gi neatsiras. Mirti reikia su naujomis mintimis. 😀

     6. Regina

      Ne Qwerty, tokio malonumo , kad išgirstų apie mano mirtį, nesuteiksiu niekam :mrgreen:
      Perduok tą ir B.B. 😆

     7. qwerty

      ŠS, priešingai. Gal atsiras. Gal mirtis, tai kažko naujo pradžia?

    3. ŠS

     qwerty, niekas tavęs nuo nieko neišgelbės. Net mirtis nežinos nuo ko tave galbėti. Gelbėkis pats. 😆 Skęstančiųjų gelbėjimas, pačių skęstančiųjų reikalas. 😆

     Atsakyti
 12. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Qwerty, nesupratai nieko. Sorry, dar vis nematai situacijos su Rusija. Draudimas draudimui nelygu. Pvz., ar tau atrodo normaku, jei tu mani dienoraštyje nuolat mane įžeidinėtum, tyčiotis norėtum ir tai darytum? Ir jei tau pasakyčiau, kad man tai nepatinka ir prašau liautis. O tada tu su hakerio pagalba atimi prieigą prie mano dienoraščio ir rašai ne mano poziciją. O tada aš prašau tave nešdintis. O tu rėki, kd tai cenzūra ir draudimai. Jei tau atrodo tokiame kontekste gazmanovus, rastorgujevus, michalkovus, kiseliovus priimti svečiuose, kai jie kakina tau ant galvos, tada sakau paprastai – nieko nesupranti ta tema, o rašai blėnius.

  Atsakyti
  1. qwerty

   Dainiau, išvardinai čia keletą pavardžių. Pora pries ketvirtį ar daugiau amžiaus, dar TSRS buvusių populiarių popsinių, pensijinio amžiaus dainininkų , N.Michalkovą ir vieną žurnalistą. Kadangi iš dainos žodžių neišmesi, o ir atjautos vardan, nes kas juos ir ten beklauso, apie nupušusius daininkus nekalbėsime. Su N.Michalkovu tegu mūsų I.Dapkūnaitė pakalba, jei dar nori savaitgaliais grįžti į Lietuvą) Mes gi pakalbėkim apie rykiausią personažą iš jų-žurnalistą D.Kiseliovą. Deja, svečiuosna jo mus priimti jau neteks. Yra į JAV ir ES neįleistinų sąraše. O ir Rusojos ad hoc Visuomeninių Rūmų etikos komisija vienareikšmiai pasmerkė šitą veikėją, nurodė, kad jo veika jokia ne žurnalistika, bet gryna propaganda, apeliuojanti į emocijas, jausmus, o ne į protą. Apkaltino patikimumo požymių fabrikavimu. Taip pat pripažino jį sąmoningai formavus įsitikinimą dėl moralinio pateisinimo bet kokio veiksmo „priešo“ atžvilgiu ir t.t. Tačiau ne apie tai, ne apie tuos kiseliovus kalba.Sakai :“qwerty, nesupratai nieko. Sorry, dar vis nematai situacijos su Rusija…nieko nesupranti šia tema…” Tačiau, Dainiau, aš matau ir suprantu situaciją “su Lietuva”. Agresyvi, nuolatinė, intensyvi ir sąmoningai eskaluojama politikų, politikierių, žurnaliūgų, įvairaus plauko neapykantos gaujų atstovų ar tiesiog mėnulio valdomų bepročių, karinė psichozė, karinė isterija ir propaganda yra blogis, kur kas pavojingesnis bei destruktyvesnis už “matymą situacijos Rusijoje”. Blogis, kuris padarė, daro ir dar padarys didelės ir nepataisomos žalos daugelio žmonių psichikai. Blogis, prie kurio, deja, gal ir nesąmoningai, kartais prisidedi ir tu. Aš už adekvačias reakcija ir pries isterijas ir masines psichozes. Žemiau pridedu to išperos kiseliovo pasmerkėjų iš ad hoc, išmintingų žmonių surašytus propagandos požymius, kurios daugeliu atvejų mes galime stebėti ir Lietuvoje.
   Коллегия посчитала практически полезным напомнить о таких системных признаках пропаганды, как:
   – «объектное» отношение «пропагандиста» к субъекту, конкретному человеку, общественной группе, обществу;
   – целенаправленное сведение многомерного к двумерному, цветного к черно-белому; сужение поля личного морального выбора и ответственности за выбор;
   – наличие четкой, подлежащей реализации цели как ожидаемого итога воздействия на «объект», – с определенным изменением (или поддержанием) «картины мира» в его сознании; в идеале – с переведением «наведенного» убеждения в поступок и образ действий;
   – последовательная реализация комплекса задач, каждая из которых не имеет отношения к задачам и базовым функциям журналистики (информировать, просвещать, развлекать);
   – целевой, работающий на жесткий «сценарий» отбор фактов, активное обращение к дезинформации, там, где это представляется полезным и возможным, манипулирование фактами, статистическими данными, мнениями, включая экспертные, или сдвиг акцентов там, где прямая дезинформация представляется «непроходной»;
   – действие в логике «цель оправдывает средства»; использование средств и методов, сплошь и рядом несовместимых с такими ценностями, как честность, правдивость и т.д.
   – присутствие (обнаружение, создание, доработка) «образа врага»; внесение в массовое сознание и поддержание в нём разделения на «мы» (правильные, с истинными ценностями, с настоящей правдой) и «они»: с отрицательным набором по тем же позициям. (Предельно четкое разделение встречается обычно в пропаганде «лобовой», ориентированной на достаточно примитивного адресата усилий пропагандиста.);
   – формирование убеждения в моральной оправданности любого поступка по отношению к «врагу», в том числе – «внутреннему врагу», в том числе – врагу потенциальному, в том числе – к лицу, недостаточно лояльному по отношению к государственным институтам, конкретным носителям власти, идеям или ценностям, прокламируемым в качестве соответствующих государственным интересам и национальным традициям.
   – повседневное убеждение, повторяющаяся последовательность вбрасываемых в обсуждение тем, примеров, образов; как правило – апелляция к традиционным ценностям как к единственным устойчивым в неустойчивом мире, а потому и самым «главным» в иерархии ценностей;
   – апелляция преимущественно к эмоциям, к чувствам, а не разуму,
   – игра на страхах, предубеждениях, фантомных болях; активное использование историй о злодеяниях и зверствах; широко распространённый рабочий приём – сообщение о жестокости, насилиях.
   – работа «под прикрытием журналистики», стремление играть или выполнять роль первичного источника новостей;
   – формирование СМК-моделей, включая модели поведения, конструирование ситуаций, подлежащих обсуждению, сосредоточение внимания – с перенесением его из зон, уводимых при этом в тень, – на пропагандистских конструктах, виртуальных реальностях;
   – фабрикация признаков надежности, в том числе, источников информации;
   – формирование лояльности адресата пропагандистского воздействия к системе институтов и идей, которым служит пропагандист.

   Atsakyti
   1. Regina

    Qwerty teisus, – tą sąrašą reikėtų pakoreguoti, įtraukiant Dapkūnaitę ir Ditkovskytę, kaip kolaborantes.
    O išbraukti reikėtų «Бурановские бабушки», фольклорный коллектив iš Udmurtijos Respublikos, nes kažin ar jos girdėję apie tokią Lietuvą.
    Kas iš to, kad mes personomnongratom paskelbsim tuos, kurie amžiuj nevažiavo ir nevažiuos į Lietuvą.

    Atsakyti
 13. ŠS

  Vaikų darželis. Tu man, aš tau. Patys ne taip seniai ištrūkę iš rėžimo, o atrodo kad net nežinome kas tas rėžimas yra.
  Gal Rusijos menininkai taip bando apsaugoti save ir savo šeimas. Puikiai žinome kaip veikia rėžimas. Nepasirašysi kentėsi pats ar šeima, ar darbas. Jei mes tokie demokratiški nesielkime taip pat, juk Rusijos ambasada tik vykdė nurodymus. Mums kaip tik reiktų ne drausti, o kviesti tuos žmones. Tada gal tikrai išgirstume jų mintis ir nuomonę ar palaiko Putino rėžimą. O dabar tikime kažkokiais sąrašais. Rėžimui apginti, tokių sarašų galima prikurti milijoną.

  Atsakyti
  1. menesis

   Tai ir yra sąrašas kultūros veikėjų, kurie ne šiaip palaiko Putino režimą, bet palaiko Rusijos kariuomenės įvedimą į Ukrainą. Ką čia dar klausti? Tai ne atsakas į vizų panaikinimą mūsų aktoriams – jie ir patys atsisakė ten važiuoti. Tai atsakas menininkams, remiantiems karą ir šlovinantiems imperializmą.

   Atsakyti
 14. qwerty

  Kiek mąstau tavo paskutinio meto įrašus daraisi užkietėjęs draudimų šalininkas ir iniciatorius. Tai kažkokius ten laikraščius Druskininkuose ir kitur uždrausti, tai kažkokią užsienio televiziją, tai kažkokią programą. Kiek pamenu, vienintelis dalykas, ką norėjai, jog būtų nedraudžiama, tai teisė žurnalistams šmeižti kitus nebaudžiamai pagal BK…

  Atsakyti
 15. qwerty

  Piktai, Dainiau, labai piktai. Daraisi mielu mizantropu. Suprantu tavo poziciją-nulis tolerancijos. Savo nuomonės neturiu šiuo klausimu. Nors taip norėtūsi būti tokiu, kaip V.Putino parankiniai ir tu- atkeršyti, uždrausti sudaryti sarašus, nubausti, neleisti…Tačiau, kur tai veda?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *