R. Šimašius teisėsaugą lygina su juoda dėže, skirta fokusams rodyti

pagal | 2011/01/12

Savo internetiniame dienoraštyje teisingumo ministras Remigijus Šimašius dalinasi įspūdžiais apie teisėsaugos sistemą.

Ministras Lietuvoje veikiančią teisinę sistemą ir teisingumo vykdymą lygina su juoda dėže ir akvariurmu.

„Teisingumas šiandien dažnai panašus į juodąją dėžę. Visom prasmėm.

Pavyzdžiui, magas įkiša į juodą dėžę triušį, o ištraukia balandį arba raudoną rožę. Visi suprantame, kad jokio stebuklo – viduje ar aplink veikia kažkokia sistema. Tačiau mes tos sistemos nesuprantame. Kartu kiekviena kartą ir nežinome kas bus ištraukta iš dėžės. Žinome tik, kad greičiausiai ne tai, kas įdėta. Ar kartais neprimena vieno ar kito atvejo teisingumo sistemoje Lietuvoje?”

Negalėčiau rimtai ginčytis su ministru. Nors pats Teisingumo ministerijoje dirbau ne vienerius metus ir iš arti mačiau įvairių įstatymų kūrimą ir jų praktinį taikymą, galėčiau pasakyti netgi daugiau – didelė dalis teisininkų, kurie rengia ir taiko įstatymus, ir yra tikriausi fokusinininkai – sako, kad surašytas ar „patobulintas” įstatymas padarys vieną dalyką, gaunasi kitas, o finale paaiškėja, kad dėl visko kalti įstatymų leidėjai – Seimo nariai 🙂

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Yurgi, bet juk ir tie, ir tei yra žmonės. Bet kuriuo atveju turi reaguoti daug kas. Juk negalima šiai sau juokais nuleisti pasakojimus apie juodas dėžes ir fokusus. Taip mes panaikiname bet kokią net ir moralinę atsakomybę už šią sritį.

  Atsakyti
 2. Yurgis

  Šimašiaus bloge palikau štai tokį komentarą:
  „Linksmų plaučių ministrą turime.:) Du metus dirba ,o po dviejų metų pareiškia mums,runkeliams,kad jam jo vadovaujama sritis yra “tamsus miškas”.Seniai laukiame ataskaitų apie nuveiktus darbus ir rezultatų,o išgirstame anekdotą apie “juodą dėžę”.:) Ačiū,ministre-prajuokinot…”
  Šimašius nereaguoja,nes viskas teisingai parašyta ir nėra dėl ko diskutuoti….:)

  Atsakyti
 3. Yurgis

  Gerb. Dainiau:)Skirkit „žmones” nuo viešų ryšių klapčiukų,kurie ir užpildo komentarų skiltis:))

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Man kažkaip keista, kad tokios temos nelabai domina žmones. Net ir tuos, kurie čia užklysta. Štai ministras pasako tokį dalyką, po kurio turi sukrusti visa teisėsauga, politikai, visuomenė ir…

  Nieko. Net žurnaliustai tos temos nevysto. Todėl ir turime tokią sistemą – patys teisininkai sau dirba, ministrai – sau, o žmonės – sau.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *