Niekas, išskyrus mirtį, negali atimti motinos iš vaiko

Šiandien – sausio 13-oji. Diena, kurią noriu jau ne vienerius metus švęsti. Nes šią dieną kaip niekada didžiuojuosi mūsų Lietuva. Šalimi, kuri apsigynė save. Kuri apgynė laisvę nuo smogikų tik dainomis ir vienybe. Tačiau nuo šiandien šis penktadienis man reiškia ir asmeninius praradimus – po sunkios ligos mirė mama.

Vakar važiuodamas iš Telšių į Vilnių klausiausi per radiją žinių apie Garliavoje ir už jos ribų skambančią istoriją apie iš mamos jau ne vienerius metus atimtą ir svetimų žmonių pagrobtą jos dukrą. Ir klausiausi apie absurdo teatrą primenančią kovą, kurioje pagrobtos mergaitės mamai nenorinčią grąžinti teisėją Neringą iš tos Garliavos keistai užsistoja dar ir Prezidentė Dalia.

Ne kartą šiurpas mane nupurtė girdint jų komentarus. O juk pamirštama, kad kelių žmonių keisti įsitikinimai reiškia viena – vaikas didžiąją savo gyvenimo dalį negali gyventi su mama. Nors mama dar gyva ir jokio nusikaltimo nepadarė. O kas bus jeigu…

Aš vakar vakare dar spėjau užsukti į ligoninę ir atsisveikinti su savo mama. Maniau, kad tik iki rytojaus. O pasirodo, amžinai. Tačiau nors tiek suspėjau. O juk galėjau ir nespėti…

O štai Garliavos istorijos kūrėjai, zombių veidais maldas giedantys jų palaikytojai ir dar nežinia kokių tikslų vedini kai kurie politikai kuria naują siaubingą precedentą – iš vaiko mamą Lietuvoje jau gali atimti ne tik mirtis. Tai gali padaryti teisėja Venckienė ir jos gentainiai bei juos palaikantys žmogėnai. Kai kurie jų dar ir valdžiažmogiais vadinami. Matyt tokie, kurie dėl savo asmeninių įsitikinimų pamiršo vaiką ir jo mamą. Neturi juk jie laiko kada apie tai galvoti, nes galva prikimšta savų serialų ir baisybių. O laikas bėga ir kol kas niekas negali sutramdyti vaiko grobikų. Negali net valstybė. O atimti gali…

42 komentarai

 1. Hyperbass

  Ponas D., Stankūnaitė ir liks mergaitės motina, joks teismas to nepaneigs, nes tai yra faktas – ji yra gimdytoja. Bet ar mergaitė ją vadins mama tai yra visai kitas klausimas. Esate įsitikinęs p. Venckienės kaltumu? Tebūnie, nebe daug laiko liko iki svarstymo, tikiuos šį kartą jau nebeatidės.
  Priedo norėčiau, kad už tai atsakytų ir visi kiti, privedę iki šitos situacijos, bet kol kas būčiau sotus išsiaiškinus ar buvo ūsius pidafylas ar ne.

  Vis dar laukiu argumentų dėl užsienio teisėsaugos pagalbos tiriant šią bylą. Jūs apriori jau nepasitikite, bet jei dabar pyst 5 teisėjai pabrukę uodegas bėga prigauti, vat būtent tai dar dadės pasitikėjimo LR teisėsauga. 🙂

  P.S. čia jau ne dienoraštis, o blogas. Dienoraštyje parašei savo mintis ir padėjai į stalčių, kai numirsi ir jei būsi priedo pakankamai įžymus, tai radęs dar ir išspausdintų. O čia gaunate feedbacką į savo nuomonę, ir jei feedbackas jums nepatinka… Turbūt kritikos, kad ir profesinėje srityje, taip pat patalogiškai nepriimate?

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tiesa kiekvienam sava ;_0 tu teisus. Keista, kad aš savo dienoraštyje rašau savo nomonę, ją truputį argumentuoju, o kartais net ginu. bet smagu, kad kažkas ateina čia tik todėl, kad pasikeistų savo nuomone. mažiau smagu, kai kažkas tik dergia, o visai nesuprantu tų, kurie šioje erdvėje ne tik dergia kito nuomonę, bet ir išnaudoja erdvę visų kitų žmonių įtikinėjimui, kad tik jis yra teisus. Beje, po anonimo kauke 🙂 bet gal laikykime, kad tokia jau ta demokratija.

  Atsakyti
 3. Marius

  Nebeįrodynėkite vieni kitiems savo, juokinga ir nerealu. Išsakėtė savo požiūrį ir gana, gi čia visi nei akli, nei kurti. Bet ne, norisi kažkam įkalti savo tiesą kitam kaip vinį į karstą.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius

  o HB jei pripažins, tada kalbėsiu apie sprendimą po pripažinimo. O kol to nebuvo, tai niekas neturi teisės atiminėti svetimų vaikų. Net teisėja. Beje, net jei ir būtų nusikaltėlė ta mama, jis bus tokia ir toliau.

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevičius

  to HB, jei atidžiai sekėte ankstensius mano pasisakymus apie nesąžiningą medijų verslą, apie VT ir jo verslus turėjote rasti ir įdomesnių įžvalgų. 🙂 Bet gal neatidžiai sekėte 🙂

  Atsakyti
 6. to HB

  P.S. O jeigu teismas „motiną” pripažins kalta kaip tada paaiškinsite tokius savo straipsnelius kaip šitas? Komjaunuolis Račas tai iki šiol gėdingai trina komentarus kuriuose jam primenama jo pozicija paksiaus skandalo pradžioje 😉

  Atsakyti
 7. to HB

  Dainiau! Dainiau Radzevičiau, ėzaumarija, atsiprašau! Kokią gėda apturėjau… Juk iš tikrųjų neapšmeižėte. Norėjau pasakyti kad remdamasis kažkokiais internetiniais pletkais ir geltonai-fioletava norvegiška spauda būdamas visos švž. Marijos žemės žurnalistų ŽURNALISTAS, skubos tvarka suformulavotę savo grynai asmeninę ir nenumaldomai principingą nuomonę kurioje yra abejonių tyra principingo verslininko ir nepaperkamo žurnalisto reputacija. Kodėl šita nuomonė nesiformulavo anksčiau kai Tomkus turėjo daugiau įtakos ir šaibų? Kodėl apie tuose pletkuose(norvegiškai-wikileakiškuose) paminėtus irgi principingus Vainauskus jūsų nuomonė susiformavo valiūkiškai atsaini?

  Atsakyti
 8. Kristina

  As suprantu Jus Dainiau. Motina – brangiausias Žmogus pasaulyje, bet būna ir kitiokių motinų, kurios leidžia savo vaikus dėdes linksminti, po viešbučius vedžioti, dėdes glostyti. Manau žiaurumui, išsigimymui ribų nėra.

  Atsakyti
 9. Dainius Radzevičius

  HB, atsakau paprastai. Skiriais kaip tai padarė Paleckis ir kaip padariau aš. Pasakysiu kaip padariau aš – parašiau tai, ką rašo kiti ir nurodžiau šaltinius. Ir pasakiau svao nuomonę, kad perskaitęs tai afrenposten ir wikileaks, aš negaliu tkėi nė vienu Tomkaus ar jo leiidnių žodžiu. Tai galėjau pasakyti ir neskaitęs minėtų šaltinių. Nes tikėti galiu kuo noriu ir netikėti taip pat. Tad užpykti ant manęs, kad netiku Tomkumi yra tas pats kaip paduoti mane į teismą, nes netikiu į Dievą. Tai jau blūdas. O mūsų šalies Konstituicja leidžia turėti laisvą nuomonę ir tikėjimo laisvę. Ją ir turiu. Beje, Tomkaus niekuo nekaltinau. Nesu prokuroras.

  Atsakyti
 10. HyperBass

  ponas D., o kuo skiriasi wikileaks’o citavimas nuo Paleckio situacijos? Wikileakso dokumentų autentiškumas yra patvirtintas ir tai būtų priimta kaip argumentas rimtame teisiniame procese? Aš suprantu, kad tie dokumentai yra TIESA, bet ar tai gali būti ĮKALTIS?

  P.S. kaip matau į nepatogias temas argumentų ieškoti nėra reikalo 😉

  Atsakyti
 11. to HB

  HB, komsomolcų gėdinti nėra prasmės, tai žmonės keičiantys savo ir pažiūras ir įsitikinimus pagal konjunktūrą, tai žmonės vienodai šlovinantys cccp ir sąjūdį ir nematantys tame chameleoniškume nieko blogo. Meduziškai-šliužiška būsena už protingą atlyginimą tsakant. Aišku kartais šitie ereliai pabando pagaidyti kitus erelius(Tomkaus apšmeižimas remiantis kažkokiais gandais), bet kai ereliai pasodinami ant laktos ir išsisuka lengvu išgąsčiu vistiek nesupranta kame šaknys

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Ip 84.240.32.225, kuris rasai to HB, esi labai jau piktas ir keistas. Iš kur tu ištraukei, kad kažkas tokį Tomkų buvo apšmeižęs? Manau, kad dar tokio dalyko nebuvo LT istroijoje. O štai jei kalbėtume apie Tomių, tai jo leidiniai ne kartą ir ne dešimt savo istroijoje yra nepelnytai apipylę purvais žmones. Ir tai tikria yra medūziškai-šliužiška būsena. Beje,, tsakant, anonimiškai ir tu rašinėji negražiai apienkitus žmones. Gal esi arti Tomkaus?

   Atsakyti
 12. asdwer

  „Niekas, išskyrus mirtį, negali atimti motinos iš vaiko” Pasakė Alma Bružaitė grįždama namo…

  Atsakyti
 13. Marius

  Įstatymas yra sukurta proto taisyklė.
  Vienybė pagal sukurtas taisykles, proto žmonėms yra šventa.

  Tad apeliuoti į tokių žmonių sąžinę yra juokinga,nes jie jautrūs tik proto sukurtoms taisyklėms.

  Tam kas ne pagal taisykles jie yra akli ir kurti.

  Gali nors su kuvalda belstis, jokių šansų, kad išgirs.

  Kita kategorija žmonių yra tie, kurie dar jautrūs betarpiškai vienybei.

  Taisyklės ir betarpiškos vienybės pojūtis, sąžinė yra visiškai skirtingi dalykai.

  Pavyzdžiui, jautrūs vienybei pagal proto sukurtas taisykles gali žudyti, tereikia protu pagrįsti tokį poelgį ir paskatinti.

  Jautrus betarpiškai vienybei, turinčiam sąžinę žūdyti,vogti,prievartauti pagal taisykles nepavyks. Jam sąžinė neleidžia ir viskas.

  O jautrus taisyklėms sakys, taigi viskas pagal įstatymą, teisinga – pirmyn.

  Tad tarp šių dviejų skirtingų žmonių rūšių susikalbėjimas labai sudėtingas.

  Pavyzdžiui, jautrus betarpiškai vienybei negalvodamas gelbės kitą žmogų aukodamas savo gyvybę, o jautriems proto sukurtoms taisyklėms toks poelgis gali pasirodyti neprotingas, neteisingas, kvailas ir t.t.

  Atsakyti
 14. HyperBass

  Sakiau gi žmogų be sąžinės nesugėdinčiau. O kodėl nepasitikit? Argumentai? Tarkim tyrėjai/sekliai komandiruoti iš Prancūzijos, ekspertai, kriminalistai iš Anglijos, teismas tarkim Vokietijoj, vakarų pusėj.

  Atsakyti
 15. HyperBass

  Dainiau, Dainiau, Dainiau, aš esu už teisine valstybę, bet ne tokią, kokia buvo TSRS, kuri šiaip ne taip irgi buvo teisinė. Ir jei čia būtų buvusi teisinė valstybė nors kiek, šitos istorijos tiesiog nebūtų. Kedys sėdėtų už šmeižtą, arba kiaulinas su lakūdra, kuris būtų nebe teisėjas gautų tai, ko nusipelnė.
  O turim melo, šmeižto, pseudoliudininkų užvirtą košę, kurią galėtų išspręsti tik vakarų šalių tyrėjai, prokurorai, teisėjai.
  Norėčiau dar tamstą pagėdinti, bet žmogų be sąžinės… tai būtų tiesiog burnos aušinimas.

  Atsakyti
 16. Marius

  Įstatymus vykdo konkrėtūs asmenys.
  Yra tie,kurie šventai tiki tais asmenimis.
  Bet yra dar ir sveikas protas.
  Sveiko proto žmonės sugeba pastebėti, matyti, mąstyti, vertinti situaciją ir patys.
  Ir jie nesmurtauja. O,kad protestuoja prieš tai kas jų manymu prieštarauja sveikam protui yra gerai.

  Zombiams, įstatymus vykdančių asmenų sprendimai yra šventi ir nediskutuojami – taškas.
  Šventiems sprendimams įgyvendinti jie naudoja visas jėgos priemones. O protestuojantys jiems yra nesveiko proto minia.

  Atsakyti
 17. HyperBass

  p. Dainiau, nebūkite toks nusifilosofavęs kaip buvęs filosofijos lektoriukas Čiuldė. Dabar Tamsta tvirtini, kad teisėja savavališkai apribojo motinos teises? Taigi N. Venckienė buvo, o gal vis dar yra po šiai dienai paskirtoji vaiko globėja. O aš esu įsitikinęs, kad mamytė Stankūnaitė yra padariusi mergaitei tokių niekšybių, už kurias dovanoti negalima. Grįš kiaulino bylą į teismą, o tada ir pažiūrėsime, kuris iš mūsų teisus. Gatvės teisingumas yra blogai, tačiau vėlgi, ponas LŽS pirmininke, kas jį ruošiasi vykdyti? Gi nesudėtinga pasiųsti tas 6 stankūnaitės VSD gorilas su antstole ir mergaitę išves. Tai bus filmuojama ir viešinama, jei mergaitė klyks, gal keli nesusivaldę „patvoriniai” gaus į šonus. Prie ko čia N. Venckienė?

  Nejau Jūs toks pats zombis, kaip ir Maldeikienė, nekatrosios giminės panelė filosofė Nida ir t.t.? Reziduojate Vilniuje? Jei ne savo transportu – praktiškai Klonio g. atvykti galite per mažiau nei 2 valandas. Ar tie žmonės yra smurtautojai, nusikaltėliai? Aišku dabar žiūrėtų kreivai į bet kokį naują veidą, bet gi nieko nepadarys. Netgi tas Stankūnaitės gerbėjas teistas už mažametės išžaginimą – niekas jo pirštu neprilietė.

  Kita vertus kas svarbiau – Lietuvos kaip teisinės valstybės perpuvę pamatai, ar ši mergaitė, kurios perdavimas mamai tuos pamatus galutiniai sugriaus?

  Atsakyti
 18. Dainius Radzevicius

  radau čia įdomių minčių apieblogus tėvus ir nevagal jie netutėtų tokiais būti. Deja, bet tėvystė duota nuo gamtos. Galima tik teises apriboti, jei… O Garliavos atveju motinos teises apribojo savavališkai viena teisėja, kurios asmeninė nuomonė kol kas gali sėkmingai įveikti visąvalstybę su visais jos mechanizmais. Ir aš esu įsitikinęs, kad jei mama nėra padariusi vaiko atžvilgiu jokio nusikaltimo, niekas neturi teisės imtis gatvės teisingumo vykdymo. Dar daugiau. Neturi teisės jokie krivickai ir venckai tikros vaikomamos prie jos ar kur kitur vadinti tik vardu ar biologine mama. Taip žalojamas vaiko santykis su tikra mama, o simuliakrinė globėja iš esmės pažeidžia ir vaiko irjo mamos teises

  Atsakyti
 19. Marius

  Šiurpas mane nupurto kai matau zombius, kurie šventai tiki teisėsaugoje dirbančiais pareigūnais.

  Atsakyti
 20. Donatas G.

  Dainiau, nuoširdžiai užjaučiu dėl netekties. Ir beje, į Garliavos reikalą žiūriu panašiai, kaip pats žiūri.

  Atsakyti
 21. HyperBass

  Ramune, o JŪS ją suprantate? (Kedytę) 🙂 O Kedytės mama yra laisva varyti ir pasiimti savo išgimdytą dukrą, kad ir dabar pat. Niekas jai nemaišys. Aišku, kaip tai veikėjai tai seksis – filmuos patvoriniai, bet jie nemaišys to daryt, aš garantuoju. Bet mergaitės klyksmui manau abejingų nebus.
  Beje, ramune (iš mažosios raidės), jūsų žinios taip pat iš mass-media?

  Atsakyti
 22. Ramune

  Nuosirdziai uzjauciu, Dainiau. Pritariu tavo mintims, nes labai gerai zinau – kol turi salia mama, tol visada jautiesi stiprus… Gaila, kad kiti to nesupranta…

  P.S. Ir nebutinai apie teisine valstybe butina siame kontekste kalbeti – prezidente tiesiog neturi vaiku, del to ir nesupranta Kedytes mamos… O ir pacios Kedytes.

  Atsakyti
 23. Jurijus

  Reiškiu užuojautą dėl mamos, Dainiau.

  Jurijus
  Šiaulių skyrius.

  Atsakyti
 24. Modestas Civis

  Rašau komentarą TV ekrane matydamas TV3 anonsą apie tai, kaip bus niekinami nauji Venckienės priešai iš Garliavos poliklinikos bei žinodamas, kad prie atvirai palaikančių neteisybę prisijungė ir Seimo pirmininkė. Sunku darosi suprast kas tai per teritorija su pasienio stulpeliais, kurioje gyvename, valstybė ar jau nebe. Rodos krentam tik žemyn, ritamės į… nerandu tinkamo žodžio… gal net ne į anarchiją, o į naujos rūšies paranojišką fašizmą?
  P. S. Užuojauta dėl netekties ir ačiū už mintis.

  Atsakyti
 25. Angele

  Užjaučiu dėl mamos netekties. Mama visada mama, net išėjus dar ilgai jauti jos žingsnius ir žvilgsnį – sakau tai iš asmeninės patirties. Manau, kad atimti vaiką iš mamos yra daugiau nei žiauru ir jokie argumentai, juolab politikavimai negali to pateisinti. Gėda Lietuvos teisėsaugai

  Atsakyti
 26. HyperBass

  Dabartinės pakankamai tvirtos, nesijaudink 😉 O vat pernai Turkijoj pirktos al a esprit iš originalių išparduotuvės darbe gėdingai plyšo…

  P.S. p. Dainiui sunkus momentas, tai galėjo tuo apsiribot… nors čia jo tinklaraštis, kancaras čia karalius.

  Atsakyti
 27. HyperBass

  Supratau pakankamai, aišku sunkus momentas ir t.t. Ar galima padiskutuoti su Tamsta apie teisėjo išvarvėjaakio nuosprendį? Ar tiesiog mes žemės kirmėliai nekrimtę teisės mokslų ir nieko nesuprantam, ir turim VYKDYTI visus teismo nuosprendžius neabejojant ir nedelsiant?
  Pas račą vienam antikedofilui netgi pasiūliau (aišku hipotetiškai) sudaryti sutartį – tarkim mergaitė, valio fejerverkai, paukščiukai čiulba, grįžta pas savo mamytę ir 6 kaukėtas VSD gorilas. Ir gyvena, ir vargo nemato… Bet atsitik jai kas – aš jam savom rankom padarysiu tą patį, kas nutiks mergaitei. Kažkodėl savo skūra toks veikėjas jau nebegarantuotų…

  Atsakyti
 28. Nuoširdi užuojauta. brangesnio žmogaus už mamą nėra. o dėl šios istorijos – didesnio absurdo už šią muilo operą nėra

  Atsakyti
 29. HyperBass

  Dėl mamos – užuojauta. Gal net ir nuoširdi. O visa kita – tufta. Mama, mama, mama – jei reikėtų jai pačiai tos dukrelės, ji jos ir atvažiuotų pasiimt.
  Na bet… jums, ponas Radzevičiau, turbūt patogiau taip gyvent 🙂 nieko naujo neparašėt, beje.

  Atsakyti
 30. Merūnas

  nežinau, atsiribojant nuo šios istorijos, manau toks pavadinimo teiginys yra kiek klaidingas.

  Jei vaikas pvz. mušamas, terorizuojamas, laikomas badu, išnaudojamas, ar juoba prievartaujamas, tai ar negali būti atimamas?
  Juk jis pats dar negali apsiginti..

  p.s. Užuojauta, Dainiau.

  Atsakyti
 31. Skaitytojas

  Užjaučiu. Visa širdimi.

  Pats išgyvenau tik ką lygiai tokius pačius įvykius. Ir išgyvenimus…

  Atsakyti
 32. sigitas

  nuoširdi užuojauta Dainiau, prieš kelis metus teko išgyventi analogišką iki detalių situaciją , todėl suprantu Tave. O dėl Venckienės, tai , manau, kad į kiekvieną reiškinį reikėtų pažvelgti ir iš kitos pusės. Teigiamos. Ši istorija akyvaizdžiai parodė, kieki ir kokia mūsų tautos pusė yra ligota , kiek mūsų tautoje yra Aziatiškos ir kiek Europietikos dalių. Koks dar įvykis galėjo taip akyvaizdžiai parodyti genetinį pasiskirstymą mūsų tautoje.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *