K. Krivickas su televizija TV3 uždirba iš Garliavos mergaitės tragedijos. Ar gražu?

K. Krivicko gaminama laida "Akistata" (TV3) blefuoja

Perskaičiau nuolat etiką pažeidžiančios televizijos TV3 naujienas apie šios dienos vakarą ir jos transliuojamą laidą „Akistata”. Neturiu TV metro, bet laidos tikrai nežiūrėsiu – toks mano protestas.

Štai koks pranešimas spaudai išplatintas:

„Mažoji mergaitė: „Mama viską matė ir liepė tylėti“
Jau šį trečiadienio vakarą laidoje „Akistata“ bus parodyti visi vaizdo įrašuose įamžinti mažosios mergaitės liudijimai. Liudijimai, kurie pripažinti kaip įrodymai baudžiamojoje byloje. Liudijimai, kuriais remiantis rytoj, balandžio 5-ąją, ir bus pradėta nagrinėti garsiausia visų laikų baudžiamoji byla Lietuvoje.

„Ūsas pats mane nurengdavo. Ūsas mane laižė, o mama viską matė ir sakė, kad aš niekam nesakyčiau…“ – šie filmuotoje medžiagoje tariami mažosios mergaitės žodžiai yra pagrindiniai įrodymai pedofilijos byloje.

Kaltinamajame akte, kurį prokurorai surašė po keletą metų trukusio pedofilijos bylos tyrimo, juodu ant balto parašyta: „Andrius Ūsas kaltinamas tuo, kad jis nuo 2006 metų lapkričio mėnesio iki 2008 metų lapkričio 23 dienos bute, kurį nuomavo Laimutė Stankūnaitė, tyrimo metu tiksliai nenustatytą skaičių kartų <...> tvirkino mažametį asmenį.“

Remiantis mergaitės parodymais, pagal kuriuos ir buvo surašytas kaltinamasis aktas, kaip ją motinos bute ir galimai su mamos žinia tvirkino trys dėdės, jau balandžio 5-ąją Vilniaus apylinkės teisme bus pradėta nagrinėti visą Lietuvą sukrėtusi baudžiamoji byla. Byla, kurioje dėl mergaitės tvirkinimo bus teisiamas velionis Andrius Ūsas.

Šį vakarą žiūrovai savo akimis pamatys ir išgirs ne tik visą Drąsiaus Kedžio filmuotą dukrelės liudijimą, bet ir antstolio Valdo Zubino šių metų sausio 9 dieną 10.30 val. atliktą faktinių aplinkybių konstatavimą. Jo metu buvo nufilmuoti mažosios mergaitės parodymai, kuriuose ji aiškiai argumentuoja, kodėl bijo ir nenori gyventi su mama Laimute Stankūnaite.

Iki šiol visoms televizijoms ir visai žiniasklaidai buvo draudžiama rodyti mažosios mergaitės liudijimus. Skandalingai pagarsėjęs teisėjas Vitalijus Kondratjevas 2010 metų liepos 16-ąją buvo priėmęs nutartį ir uždraudęs viešinti mergaitės atvaizdą. Žiniasklaida už viešinimą buvo persekiojama ir baudžiama. Tačiau dabar nutartis jau nebegalioja, todėl „Akistata“ turi visą juridinę teisę visiems Lietuvos žmonėms pateikti svarbiausius įrodymus pedofilijos byloje.

„Akistata“ – trečiadieniais 19.40 val. per TV3.”

Pasakysiu paprastai – manau, kad TV3 neturi teisės viešinti byloje esančios tik tos informacijos, kuri gali turėti neigiamą poveikį nuo galimo nusikaltimo nukentėjusiai mergaitei. Ypač tokiame neigiamame socialiniame kontekste.

Na o jei nusikaltimo iš viso nebuvo, tokios medžiagos rodymas dar labiau yra spekuliatyvus ir nesąžiningas. Jei norima kalbėti apie bylą objektyviai, reikia viešinti VISĄ bylos medžiagą. Selektyvus medžiagos viešinimas – nesąžiningos ir labai jau subjektyvios žiniasklaidos (net ne žurnalistikos) bruožas, kuomet siekiama ne viešo intereso gynimo, o asmeninio aukšto reitingo – tikslinei žiūrovų auditorijai suteikti TV „narkotiko” (taip vadinu reitingines laidas). Tik todėl laidos šiandien šios nežiūrėsiu. Iš pagarbos tam vaikui – mažam, užguitam ir dar komercinės televizijos viešai už reklaminius-reitinginius pinigus pardavinėjamam. Nenoriu būti šio biznio dalimi.

O rytoj galėsiu pateikti komentarus, jei tik pavyks iš kitų šaltinių sužinoti apie šios laidos medžiagą. Norėčiau, kad dauguma Lietuvos žmonių ignoruotų šią laidą.

P.S. Jei rytoj pradedama nagrinėti byla, o K. Krivickas su televizija TV3 jau šiandien iš anksto skelbia tik dalį medžiagos, kaip tai galime vadinti? Aš galiu vadinti spaudimu teismui, juoduoju PR ir kaip tik noriu. Bet tikrai nebe žurnalistika.

P.P.S. Laidos vakar nerodė. Reitingai, manau, po sukelto skandalo buvo. Ir vilkas (TV3) sotus ir avis (vaikas) sveika 🙂 Sveikinu TV3 ir K. Krivicką – sąžiningas biznis. Jei atvirai, tai gerbiu jų sprendimą nerodyti laidos – vadinasi, dar yra ribos ir pagarba ar baimė kitų kritikai. O noras surinktus už skambučius daugiau kaip 30 tūkstančių litų paaukoti kilniam tikslui – apskritai yra jėga. Tik kam reikėjo išplatinti nerodytos laidos įrašą ir jį įkrauti į youtube.com?

17 komentarų

 1. Marius

  As teismais ir visokiais teismo ekspertais pasitikiu dalinai, ne visados galima uz pinigus nusipirkti palanku sprendima. Kas liecia sia pedofilijos byla, tai linkstu prie to, kad paprasciausiai pagal istatymus nepakanka irodymu, o kaltu del to irgi nera – tupikas.Zinau asmeniskai viena izzaginimo byla, kurioje isties izzaginimas buvo, bet del irodymu stokos nusikaltelis laisveje. Zinau ir nemazai kysiu atveju auksciausio lygio teismo ekspertams, kurie gerai zinomi zmones Lietuvoj ir dirba dar dabar.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, teismu yikiu ir pasitikiu. Bet jie negali daznai nustatyti tikros tiesos. Taip jau yra. Kai matau, kokie parodymai lemia pedofilijos bylą, jau supratu, kad šis procesas yra tik parodomasis. Net nuteisus Ūsą, jam jau nieko nebus. Juk Stankūnaitės ten nėra tarp kaltinamųjų. Tad net jis tvirkno, pagal šią bylą mamos tai neliečia. Tad tragedija tęsis.

  Atsakyti
 3. Marius

  nepaisant teismo sprendimo niekas nesibaigs. Ir neturi reiksmes koks bus teismo sprendimas, nesantaika visuomeneje dar tik pries akis, nes nera isorinio prieso o tik vis agresyvejantis susiskaldymas salies viduje.

  Atsakyti
 4. Marius

  O tikejimas teismais, kad jie tarnauja zmogui, o kai labai reikia daro isimtis?

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  mariau, jauciu, kad teismas taip ur pasakys. Bet tai tikdar karta irodys, kokia paveiki musu samonei yra tv. Tai bus chrestomatinis pavyzdys.

  Atsakyti
 6. Marius

  Dainiau, o ka darysi jei teismas patvirtins, kad pedofilijos nebuvo, o tavo itikejimas tera masiniu informacijos priemoniu sukelta pscihoze?

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, pažiūrėjau ta uždraustą laidą. Mane jau beveik įtikino, kad pedofilija buvo. Belieka sulaukti teismo verdikto.

  Atsakyti
 8. Marius

  Su tais draudimais tik tik dar labiau reitingus kelia. Ir visos tos agitacijos ziureti. tiketi, pasitiketi ar ne niekam nereikalingos, nebent tiems kas nori savo teisybe kitiems per jega primesti, tokiems reikia mases pritareju del svorio ir jegos.

  Atsakyti
 9. Dainius Radzevičius

  HB, tai gal drausti ir nereikia. Čia klaba apie mūsų pačių poziciją – žiūrėti ar ne. tikėti ar ne. Pasitikėti ar ne.

  Atsakyti
 10. Hyperbass

  Uždraust per TV uždraudė… bet matyt internetan įdėti ir galvon neatėjo tam žiopliui, kuris rašė patvarkymą. TV3 PLAY, kol iš ten nedings.

  Atsakyti
 11. Ramas

  Šios dienos laidos nerodė, pakartojo praėjusios savaitės laida. Neva, dėl kontrolės institucijų sprendimų.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Ratmai, mačiau tai. O balsavimas padėjo surinkti apie 30 tūkstančių litų. Žadėjo naudingai panaudoti. Bet ir šioje laidoje subjektyvumas dominavo. Ką gi, taip laida ir vadnasi.

   Atsakyti
 12. šiaip skaitytoja

  negailėk tų „reitingų”..tegu dirba..:)Jei jau „nusidirba”..tai reitingai gali greit į kitą pusę nuvažiuot.Pažiūrėk,bet nekomentuok.Būtų „fainai”,kad visi susilaikytume nuo komentarų..pamatytume kur „traukinys važiuoja”,bet deja taip nebus..:)

  Atsakyti
 13. šiaip skaitytoja

  Dainiau,manau didžiausias „pasiekimas” būtų,kad mes šios laidos ne ignoruotume,o tiesiog nekomentuotume.Nemanau,kad tai bus” kažkas”..bus viskas sena ir įprasta..na pats supranti.
  Man asmeniškai,tik man,kad tai būtų be komentarų..nes dabar tiek tų komentarų..,kad jau pati iš skaitytojos virstu į rašytoją.Bet..deja nei kuo negaliu padėt nei mergaitei,nei Venckienei..nei Stankūnaitei…
  Taigi manau ramiai..atsisėsk ir pažiūrėk..Jei tai tavo priešai,tai priešus reikia pažinti.Jei ne ,be komentarų…:)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *