Jei partijoms draudžiama turėti televiziją, tai ką veikia partijos "Drąsos kelias" internetinė TV?

Internete atsirado partijos Drąsos kelias televizija

Rinkimų kampanija tikrai nėra visai liūdna. Bent jau kai kurios naujos partijos Lietuvos politinėje padangėje tikrai nesnaudžia ir visai „rimtai konkuruoja” su tradicinėmis partijomis kurdamos neįprastą reklamą sau.

Jei valdančioji Tėvynės sąjunga-krikščionys demokratai paleido į gyvenimą žurnalą „Žmonių įstorijos” (jo atsiradimą jau tiria VRK), tai partija „Drąsos kelias”, panašu, internete paleido savo televiziją. Tiksliau, turėtų paleisti šiandien 18.15 val.

Skaitant Visuomenės informavimo įstatymą galima rasti labai aiškias nuorodas, kad partijoms draudžiama valdyti radiją ir televiziją.

Maža to, norint turėti savo televiziją reikia dar ir licenciją gauti iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos:

„Lietuvos Respublikoje radijo ir televizijos programų transliavimo ir (ar) retransliavimo veikla yra licencijuojama, išskyrus šiuos atvejus:
– radijo programų trasnsliavimą elektroninių ryšių tinklais, kurių pagrindinė paskirtis nėra programų transliavimas ar retransliavimas;
– šiais tinklais nekomerciniais tikslais fizinių asmenų vykdomą transliavimą;
– Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos atliekamą transliavimą ar retransliavimą.
Asmenys, norintys verstis transliavimo ar retransliavimo veiklia, privalo gauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos licenciją.”

Išimčių, kaip matome, internete transliuoti programas be licencijų, nėra daug. O štai minėta partija (arba kažkas jų vardu) sau ramia sąžine ne tik siekia „užimti” Seimą, bet dar ir savo televiziją internete su(si)kūrė. Nors jei tikėtume jų profilio Facebook informacija, tai jei patys tą TV ir reklamuoja:


„Rytoj rugsėjo 4 d. 18.15 „Drąsos kelias” politinė partija pradeda laidas DK internetinė tv
(nuorodą pranešime „Drąsos kelias” politinė partija visuomeninis forumas FB)

Pirmoji tiesiogine laida „Kur slepiasi Neringa Venckienė?”
Kviečiame žiūrėti.

DK Rinkimų štabas

Trancliacijos nuoroda: http://www.ustream.tv/channel/politin%C4%97s-partijos-dr%C4%85sos-kelias-internetin%C4%97-tv”

Žinoma, jei tai yra kažkieno gudri provokacija, tai partija netrukus, matyt, kreipsis į teisėsaugą, kad ši ištirtų provokatorių veiksmus. Jei nors kiek pasitikės ta teisėsauga.

Vienok man ima vis labiau rūpėti, ar dar vis tikroje demokratijoje ir teisinėje valstybėje gyvename? Ar dar teisė kam nors rūpi? Ar rinkimų kampanijos ribojimai ir suvaržymai, kuriuos partijos ar joms norintys pakenkti asmenys neretai laužo, realiai daro įtaką rinkimų kampanijai? O kaip tai paveiks rinkimų rezultatus?

P.S. Beje, šiandien Facebook tinkle viena kolegė man atsiuntė dar vieną nuorodą apie kitą veikiančią interneto televiziją, kuri, panašu irgi neturi licencijos. Nors ten gal ir nepartinis reikalas, bet LRTK yra ką veikti.

23 komentarai

 1. Qwerty

  Dainiau, nedelsiant ivesk galimybę atsakyti į konkretų komentarą.Ir net nebandyk aiškinti, kodėl negali to padaryti.Tiesiog padaryk ir viskas. Esi juk rimtas blogeris, ar ne?

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas Tomai, manęs klausiate? Youtube nėra televizija. O DK viešai deklaravo apie partinę tv. Skaitykite atidžiai Visuomenės informavimo įstatymą. Partijoms nuo 1996 metų draudžiama turėti savo tv. Manau tai yra gerai.

  Atsakyti
 3. Atgalinis pranešimas: N. Venckienė žarsto teisinius-politinius perlus. Gražu :-) | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Vade, dar pridėk „vedęs, teistas ir turi vaikų” 🙂 Liuks pavadinimas. Dar galima paaštrinti – banditas ir turi vaikų. Arba keisti žodžiu monstras. Arba iš viso rašyti kaip nors šlykščiai, kaip mano fantazija neneša.

   Atsakyti
 4. Tomas Viluckas

  kokia įstatyminė nuostata reguliuoja INTERNETINIŲ „televizijų” steigimą? Ar atsidaryti kanalą „Youtube”ar „Ustream” reikalinga licenzija?
  Gal baikim kvailinti žmones? Nuo kada internetas yra licenzijuojamas?
  Ar norite iš Lietuvos Kiniją padaryti?

  Atsakyti
 5. Regina

  Dainiau,…ačiū… savo bloge, gali leisti, gali neleisti………bet…. geriau, kad man neleistum…..Tačiau, koks diapazonas, kiek mes galim leisti ar neleisti?

  Atsakyti
 6. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  aš tų pasekmių nebijau 🙂 Jaučiuosi puikiai darydamas tai, ką darau – čia rašau savo nuomonę ir mielai leidžiu tau ir kitiems rašyti savąją

  Atsakyti
 7. Regina

  Dainiau, ir išvadas darytis ir nuomonę turėti galim absoliučiai visi…..Bet tyliai….sau… Užtenka žioptelti viešai….prasideda teisinės pasekmės….Tu jų pats neturi?….ne neturi….:)…Taip ir čia….ša….bus kam nuspręsti, kiek,kam, kaip ir ką …duoti jau sukramtytą…

  Atsakyti
 8. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, išvadas galime daryti tikrai. Nuomonę turėti irgi. Niekas to neatima :-0 Bent jau kol kas. bent jau ne iš visų 🙂

  Atsakyti
 9. Regina

  Dainiau, kodėl vyksta tie žaidimai?..Mes kiekvienas turim prigimtinę teisę matyti, girdėti, jausti, skaityti, suprasti, vertinti…Kodėl tas yra atimama? Kodėl aš negaliu išklausyti visų ir vertinti pati?…Ir išvadas pasidarys… aš…tu…jis …ji…mes…jūs…tauta…visuomenė…..?

  Atsakyti
 10. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, na nalabai myliu aš tą valdžią 😉 Bet ne meilėje esmė. DK partija pati siekia valdžios. Matau, kokiais metodais. Tad ir džiaugiuosi, kad įstatymai neleidžia bet kokiai valdžiai ar partijai, kuri siekia valdžios, valdyti televizijas ir radijo stotis. Dar jiems tik tai atiduok tai ką turėsime?

  Atsakyti
 11. Regina

  Meluoji, Dainiau….Dar Leninas pasakė, kad darant revoliuciją, pirmiausia reikia užimti paštą, telegrafą ir geležinkelio stotį (televizijos tada turbūt dar nebuvo)….Ne tie laikai, ne ta situacija,… bet manau, kad valdžia savo galias labai stipriai saugoja, dėl ko yra dedami tokie ribojimai…O tu pats esi vienas iš valdžios sraigtelių …ir baik čia mane dislaikinti,….aš jau taip esu Mariaus sugniuždyta 🙁

  Atsakyti
 12. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, kalba apie tai, kad jei partijos turės svao televizija,s tai kitoms partijoms net už pinigus neduos jokio eterio. Todėl jos ir neprileidžiamos prie jų. Tai normali demokratija. Taip sakant, valdžių atskyrimo principas. Ir taip keik noerinčių valdyti ne tik LRT.

  Atsakyti
 13. Regina

  Keista būtų, kad teisininkė Venckienė nežinotų to dalyko teisinio reguliavimo…. Bet, antra vertus,… per teisinį reguliavimą uždėtas apynasris tai pačiai demokratijai. Kodėl vėl reikalingi kažkokie leidimai, licenzijos, centralizacija laisvam žodžiui?…Vadinasi tik LRT už 21 tūkst. partijos asmeniui leis išdėstyti partijos ir asmeninę poziciją? Tai kuo tada yra laikomi rinkėjai? Debilų, autistų ar dar kokios rūšies nevispročių gauja, kuriems reikia riboti, dozuoti, reglamentuoti informaciją?….

  Atsakyti
 14. Atgalinis pranešimas: Jei partijoms draudžiama turėti televiziją, tai ką veikia partijos “Drąsos kelias” internetinė TV? | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 15. Marius

  Prasilenkti su teise yra žmogiška. O teisininkai irgi yra tik žmonės.

  Atsakyti
 16. Julius

  Dainiau, argi tai pirmas kartas, kai jos veiksmai galimai prasilenkia su teise?

  Atsakyti
 17. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, JAV gal ir nėra idealus pavyzdys. Bet kaip suprasti, kad teisininko vadovaujama partija, kuri siekia TEISINGUMO, reikalauja iš visų gerbti teisę, elgiasi būtent taip?

  Atsakyti
 18. Julius

  Turiu įtarimų, kad tas kuris pabandys kritikuoti šią TV, rizikuoja būti išvadintas pedofilu 🙂

  Atsakyti
 19. Marius

  Dainiau, esminis demokratijos principas yra “liaudies valdžia“. Todėl iš demokratijos jau seniai telikę tik su pozityvu visiems asocijuojantis terminas. Terminas liko, bet tūrinio nei kvapo. Todėl daugelis iš inercijos kaip ir Dainius kelia tokius klausimus ar vis dar tikroje demokratijoje gyvename, reikalauja demokratijos principų , vertybių įgyvendinimo ir t.t. Štai būtent tokių dėka ir maitinamas, palaikoma termino demokratija šmėkla. Visiems seniai aišku, kad vieta valdžioje tai prestižas ir pinigai, o ne tarnystė liaudžiai kaip teigia esminis demokratijos principas. Terminas liko, o tūrinio nei kvapo.

  Kas liečia teisinę valstybę tai irgi lygiai tas pats. Kaip ir asocijuojasi su pozityvų šis terminas, bet tūrinio vėl nei kvapo. Teisinė tūrėtų būti visiems, deja realiai dvigubi standartai. Teisininkai dalijasi kąsnį su esančiais valdžioje. Jiems visiems galioja ir visiškai kiti teisės standartai. Ranka ranką plauna. Gera būti teisininku teisinėje valstybėje!
  Juokingiausia yra kai demokratijos ar teisinės valstybė pavyzdžiu pateikiama kokia nors Amerika. Pastebėjau, kad beveik visi politikai, ypatingai ryškiai Eligijus Masiulis kopijuoja, atrodo kad savo proto neturėtų. Ima svetimą patirtį ir bando pritaikyti Lietuvoje. Copy paste! Nėra lyderių, mąsė copy paste!
  Beje yra sena patarlė: kas rusui kenksminga vokiečiui naudinga! Niekas nemąsto, visi copy paste ir ūra!

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *