Baku humanitariniame forume – buvę ir esami šalių vadovai, Nobelio premijos laureatai

Tik ką oficialiai buvo atidarytas Baku tarptautinis humanitarinis forumas. Renginio tema „XXI amžiaus viltys ir iššūkiai”.

Forumas pradėtas Azerbaidžano Prezidento kalba apie šios šalies pasiekimus ir globalius iššūkius. Na o UNESCO Generalinės konferencijos Prezidentė Katalin Bogyay kalbėjo apie didžiausius iššūkius ekologijos srityje ir ypač socialiniuose klausimuose. Ji atkreipė dėmesį į tuos milijardus Pasaulio gyventojų, kurie skursta ar net badauja ir neturi net minimalių gyvenimo sąlygų. Jos nuomone, socialinė atskirtis kuria milžiniškas įtampas atskirose šalyse ir visame pasaulyje.

UNESCO Generalinė direktorė Irina Bokova atkreipė dėmesį į ypatungą žiniasklaidos vaidmenį ne tik šviečiant ir informuojant visuomenę, bet ir atspindint jų tikrąsias problemas

Dviejų dienų renginyje pasisakys daug pranešėjų – ne tik Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, bet ir daugybė kitų įdomių žmonių.

Renginyje vyks ir keletas apskritų stalų, kuriuose bus ieškoma konkretesnių sprendimų globaliom problemom.

47 komentarai

 1. Regina

  Mariau, mano paskutinis postas tau 😥 …ir paklausykim Vivaldžio žiemos…

  Atsakyti
 2. Marius

  Susiruošėte išeiti?
  Deja šis tinklapis yra jūsų proto veiklos laukas! Todėl, kad ir kaip norėtumėte pabėgti, neturite jokių šansų, nes priežastis ne tinklapis dainius.org, o jūsų protas. Todėl juokinga kai sakote: aš išeinu! Todėl tikslu būtų sakyti, kad susiruošėte pakeisti savo proto veiklos lauką, o ne išeinate. Išeiti nuo savo proto nelabai yra kur, bet jo veiklos lauką keisti galite. Kas atsitiks jei proto savybės lieka tos pačios, o veiklos laukas keičiasi? Protas vėl daugins save ir savo produkciją tik kitame veiklos lauke! Protas darysis masyvus, bet tipiškas. Formulė paprasta: žinios, erudicija, teisingi supratimai daro protą masyviu, bet jo savybės lieka tos pačios. Būtent dėl šios priežasties progresas virto mase šlamšto. Baisiausia, kad šis masyvus protas neturi ribos jausmo ir sąžiningai iš inercijos štampuoja savo produkciją toliau. Pavyzdžiu, iki ribos proto įsikišimas į gamtą gali būti harmoningas, bet peržengus ribą bus griovimas, destrukcija. Taigi, protas turi savo vystymosi stadijas ir ribą. Priėjęs ribą, toliau protas gali vystytis tik keisdamas pačias savo savybes, o ne kaupdamas žinias, teisingus supratimus ar keisdamas savo veiklos laukus. Išeiti nėra kur! O kaip gimdyti iš savo potencijos naujas proto savybes metodikos nėra. Bet orientyrai yra!
  Pavyzdžiui, jeigu prote yra tokia savybė kaip hierarchija, tai kur bebūtų jūsų proto veiklos laukas, jus susidursite su tuo pačiu – hierarchija. Stengsitės parodyti save, pademonstruoti savo žinias, teisingus supratimu, nuomonę t.t. Išstatysite save patys kaip vertybę įvertinimui, komplimentams, pažymiui, pripažinimui. Bet proto vystymosi nebus tik masės kaupimas ir artėjimas prie užribio. Priekaištai, reikalavimai, įsižeidimai, pažeminimo jausmas visa tai jau rodo protą prikaupusį masę šiukšlių. Bet įdomiausia, kad šis masyvas nori pratęsti save iki begalybės, todėl jis toks jautrus komplimentams, išskirtiniam dėmesiui ir nori pratęsti save iki begalybės, todėl jis toks jautrus komplimentams, išskirtiniam dėmesiui, pripažinimui ir t.t. Ir priešingai, nepakantus kai gauna per mažai dėmesio, nesureikšminamas, negauna pripažinimo kaip ypatingas, protingas, išmintingas , etiškas, profesionalus ir t.t. Nėra jokio proto vystymosi ir rungtyniavime, stengimesi įrodyti savo pranašumą prieš kitą. Įsivaizduokite tūkstančius egocentriškų upeliukų tekančių viena ir ta pačia kryptim. Kiekvienas iš jų stengsis pasirodyti pranašesniu už kitą, protingesniu, labiau apsiskaičiusiu ir t.t.
  Bet atkreipkite dėmesį į tai, kad visas veiksmas, kuris vyksta šioje svetainėje, vyksta kiekvieno asmeniniame prote. Kiekvienas bendraujate patys su savo protu, susitinkate patys su savimi. Todėl ir kiekvieno asmeninis reikalas ar norite vystyti savo protą ar kaupti dar masės ir artėti prie užribio.

  Atsakyti
 3. qwerty

  Gaudykit:
  Vivaldi „Four Seasons” – „Winter” 1st Mov.

  Atsakyti
 4. qwerty

  Regina, tu teisi. Reikia išeiti.Dainius tai aiškiai davė suprasti.Todėl išeinu ir aš. Daugiaus nerašysiu, tačiau retkarčiais skaitysiu. Tikiuosi Marius pasiliks.Nes tikrai noriu toliau skaityti jo mintis. Jis originalus.
  Sudie.

  Atsakyti
 5. Regina

  Aš manau, kad priėjom tą ribą, „kai valdžia nebegali, o liaudis toliau taip gyventi nebenori”. Gal būt mes „perlenkėm lazdą”, gal būt Dainiui atsibodo tie kvailiojimai ir jis,pavažinėjęs po misijas, forumus etc., pamatęs daug žymių žmonių, nutarė pereiti į kitą dimensiją….Iš ties, nei jis cirko arklys, nei mes kažkokie žvėreliai, privalantys palaikyti jo blogą. Matomai, mes jam tiesiog atsibodom. Jaučiu savo didelę kaltę, kad įnešiau kažkokios sumaišties…. Tačiau ir Dainius, būdamas šeimininku, galėjo tikrai viską suvaldyti ir laiku pasakyti stop. Noriu visų atsiprašyti, jeigu ką įžeidžiau savo svaičiojimais…Man pačiai su jumis iš ties buvo labai gera ir smagu leisti laiką…Vis stengiausi perprasti Mariaus mokymą, bet matomai man tai per kietas riešutas…Gal būt, man išėjus, sugrįš buvusi publika ir vystysis normalios diskusijos, ko labai ir linkėčiau…. O aš daugiau nedrumsiu Dainiaus ramybės. Palieku savo emailą,jeigu kas parašysit, mielai pabendrausiu.
  Sudie, Bičiuliai! 😥
  rasaregina3@gmail.com

  Atsakyti
 6. qwerty

  Dabar galvoju,kaip būtų malonu šio tinklapio skaitytojams, jei tinklaraštininkas savo juslinius Baku konferencijos kalbų, susitikimų, apskritų ar vaišių stalų įspūdžius paverstų dvasiniais vaizdiniais, pavienius suvokinius grupuodamas į visuotinius semantinius laukus, tokiu būdu perduodamas mums bendrą tikrovės patyrimą.

  Atsakyti
 7. qwerty

  Mariau, kartais būna, kad įtikti bandoma iš pagarbos kitam asmeniui.Ne visuomet bandymas įtikti gali būti vertinamas tik neigiama prasme.
  Ir visai jau topinė yra tavo prielaida, kad Dainius tinklapį įkūrė siekdamas kam nors įtikti, gak net iš savanaudiškų paskatų. Siekiantys įtikti yra neprincipingi, o Dainius visu savo gyvenimu bando įrodyti priešingai. Nors kaip tai suderinama su aiškiai išreikštu jo karjerizmu, tai man sunku paaiškinti. Nebent Regina sugebėtų tai padaryti…

  Atsakyti
 8. Marius

  Nemanau, kad Dainius sukūrė šį tinklapį tam, kad įtikti Qwerty, Reginai ar dar kažkam. Todėl Reginos, Qwerty priekaištai Dainiui dėl temų yra jų pačių ribos simptomas. Sena ir įprasta nebetenkina, o naujo dar nėra. O kas jums duos tą naują, jeigu protas jūsų tas pats? Jums galima tik įtikti. Bet reikalavimas keliamas Dainiui įtikti yra elementari agresija. Jus tampate agresyvūs nojintojai Dainiaus atžvilgiu. Kas liečia Dainių tai jam priešingai nei jums riba dar neatėjo. Jam dar sėkmingai tęsiasi gastrolės. 🙂

  Atsakyti
 9. šiaip skaitytoja

  Dainiau,cirke būna žirgai,o arkliai aria dirvą.Be to cirke būna ir liūtų, ir tigrų ,ir gyvačių.Taigi, pasirinkti galima. :)Kuo norėsi,tuo ir būsi. 🙂
  O ar „cirko” Direktoriaus, vieta laisva? Ar atsiras norinčių ją užimti?Manau taip, ir greitai. 🙂 Dainiau,pagalvok.Gal vistik, Tu, Direktorius šio „cirko”? Ar kas kitas sukūrė tą „cirką”? Mes ?Mes,tik „cirko” „artistai” 🙂

  Atsakyti
 10. Regina

  Dainiau, mane virkdė Marius, bet visvien, kažkaip dar atsilaikydavau….Bet ką rašai tu….Man jau slysta žemė iš po kojų… Vis dėlto, aš autoritetų ir hierarchijos šalininkė…Bet, pasirodo, kad autoritetai sukuriami dirbtinai… Dainiau, nejaugi, pabendravus tarptautiniame forume pasikeičia vertybių skalė 🙄 🙄 🙄

  Atsakyti
 11. Regina

  Dainiau, tai viena iš tavo gyvenimo klaidų – uždaryk šitą savo blogą ir būk rimtu funkcionieriumi…, o mes iš šalies stebėsime ir liaupsinsim tave.

  Atsakyti
 12. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sorry, nesu cirko arklys ir neteikiu pramogų nuobodžiaujantiems. Siūlau paskaityti delfi.lt šios dienos publikaciją apie priklausomybes nuo interneto ir planšetinių kompų. Kartais manau, kad ir man reikia mažiau čia būti. Gyvenime yra daugiau svarbių dalykų.

  Atsakyti
 13. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Jau palieku salę ir einu pabendrauti su senais draugais. Jie ne jokie pareigūnai. Jie net ne garsūs žurnalistai. Bet… Štai kad ir Ulvi Mehti iš kultura.az. Paskaityk jo straipsnius. Tad ir bandai palikti apribotus rėmus 🙂

  Atsakyti
 14. Qwerty

  Dainiau, kad būtų aišku:čia daugiau skaitytojų, nei tavo gerbėjų.Bet tavo pasitikėjmas tai maloniai nustebino…gerbėjų… 😆

  Atsakyti
 15. Qwerty

  Dainiau, žmogus yra vientisa būtybė.Mintys ir jausmai dažnai yra persipynę.Tavo reakcijos kiek neadekvačios. …psichloginė klinika…mano jausmai-jūsų jausmai. Savigyna bandant atsiriboti…Tik dar neaišku ar tai dėl to, kad į viską žiūri per daug rimtai, ar priešingai-per daug atsainiai.
  Kas tai, dar kiek nebrandžios asmenybės požymiai? Bet kuriuo atveju Regina teisi-atrask gerą temą,parašyk superinį įrašą, vieną po to kitą ir bus tvarka.

  Atsakyti
 16. Regina

  Dainiau, tu paskaityk pirmą Qwerty postą- At 2012.10.04 17:47, qwerty said:….Tai argi nesupranti, kad darosi nuobodu…Tai mes ir užsiimam, kas mums patinka 😛

  Atsakyti
 17. Marius

  Dainiau, visiška tiesa, kiekvienas pasmerktas išgyventi savo psicho –emocinius išgyvenimus tik asmeniškai. Tai vienas iš žmogaus uždarumo dėsnių. Bet ar tu gali pavyzdžiui , pažvelgti į Bakų vykstantį forumą ne hierarchijos tvoros rėmuose, bet iš už tvoros? Čia ne priekaištas ir net ne prašymas, o informacija apie tai, kad egzistuoja asmeniniai filtrai ir rėmai. Informacija perleista per tuos filtrus ir rėmus bus visiškai skirtinga, priklausomai nuo filtro ir rėmų rūšies. Tai stipriai apriboja žurnalistų kontaktiškumą su nauju ir situacija, reiškiniai matomi tik vienpusiškai, o ne kompleksiškai.

  Atsakyti
 18. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Rehina, niekas Jūsų nepirdolins 🙂 Viso labo radau keistas diskuijas apie temą, kuri nesusijusi su tema. Tai man kažkaipo kvailai kilo klausimas – gal padaryti atskirą postą apie tai, kaip jaučiamės šiame bloge ir ką Dainius galėtų gero padaryti savo skaityojams – gerbėjams 🙂

  Atsakyti
 19. Regina

  Qwerty, darykim išvadas, nes ir kantruolio Dainiaus kantrybė vieną kartą išseks…O tada, arba mus išpirdolins į gatvę, arba liksim dviese čia skeryčiotis…Juk mes rimti, suaugę žmonės..

  Atsakyti
 20. Marius

  Dainius su Qwerty labai akcentuojate savo priklausomybę ir tarnystę hierarchijai. Bet tai ir yra jūsų tvora, kurios rėmuose pastebite, matote, vertinate įvykius, situacijas, reiškinius, reaguojate, siekiate ir t.t. O kas už hierarchijos tvoros, ką ją perlipęs pirmiausia išvysta, kaip jus manote? 🙂

  Atsakyti
 21. Regina

  Dainiau, bet ar nepagalvoji, kad gali atsitikti taip, jog vieną kartą žmona išspirs iš lovos ir mes tuo pat metu paskelbsim streiką? Kur tada nusiraminimo ir paguodos ieškosi? 😆

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Negalvoju apie tai 🙂 Džiaugiuosi gyvenimu ir tiek. Kai bus – tada žiūrėsime. Neturiu laiko švaistyti kvailiem – kas bus jei bus blogai ar nebus kažko visai. Tai ne man.

   Atsakyti
 22. Regina

  Dainiau, Regina nekurs savo blogo, nes esu parazitiškas padaras ir gerai jaučiuosi tik kito bloge, o savo bloge jausčiausi blogai…..Tačiau, jeigu tu, Dainiau, blogai jautiesi savo bloge, kad gerai jaučiuosi tavo bloge aš, – tuomet turėčiau daryti išvadas…. 🙄

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Aš jaučiuosi gerai, net kai kiti jaučiasi kaip nors kitaip :-0 Sorry. Mano jausmai nieko bendro neturi su Jūsų. Jūs turite savo, aš – savo. Todėl tam apskritai per daug dėmesio. Čia juk ne psichologinė klinika. Dar kartą sorry. Galime pasidalinti mintimis įvairiais klausimais, bet kartais norisi labiau apie tą temą, prie kuriso sustojame pakalbėti.

   Atsakyti
 23. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, renginys žiauriia įdomus. Gal kuriam teko vienoje vietoje paklausyti dešimties Nobelio premijos laureatų? Apie politiką, socialine sproblemas, ekologiją, finansus. Net pats sau pavydžiu.

  Atsakyti
 24. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, ar manai, kad kai su žmona miegu irgi turiu nuolat apei Jus galvoti? Sorry. Blogas tėra ardvė saviraiškai. Laisvalaikiu. Todėl galima šias linskmas istroijas tęsti, bet kam eterį užimti. Būsiu čia tiek, kiek galėsiu ir norėsiu. Bet tikrai ne 24 val. per parą.

  Atsakyti
 25. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, mano komandiruotė suderinta. Su tais, kas mane komandiruoja. Gal dar manai, kad ir šiame bloge turiu atsiklausti? 🙂

  Atsakyti
 26. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, kurk savo blogą 🙂 Ten tikrai qwerty, tu, dar keli bendri draugai geriau jausis. Aš nespėju tenkinti visų Jūsų poreikių. Tad darysiu tai, ką dariau iki šiol – retsykiais čia paliksiu svao mintis ir leisiu kitiems ganytis diskusijų laukuuose. Jei kam reikės naujos kokybės, labai greitai galima susikurti ir naują erdvę. Bus tik daugiau įvairovės.

  Atsakyti
 27. Regina

  Qwerty, tu dar vis žiūrai tas nesąmones? Tai pažiūrėsiu ir aš, jeigu neužmigsiu.

  Atsakyti
 28. Regina

  Klausykit, Bičiuliai, už tokį buržujišką elgesį, siūlau blogo Direktorių nubausti….Kaip jis iš viso išdryso nepranešęs, neatsiklausįs, nesuderinęs išvykti ir tankytis po užkaukazę? Jau tylom nuleidom tą Biškekistaną…Kiek šitaip gali tęstis? Kviečiam etikkomisijos posėdį ir svarstom bausmę…Ką čia jam dabar įsūdyt 🙄 Gal langus Žurnalistų sąjungoj nublizgint?…O gal Belmonto arklides iškuopti? Ką siūlot? Ir būtinai, kad Visuomeninis transliuotojas ištransliuotų į visas puses…kad būtų vieša. Šitoks Direktoriaus ir Pirmininko elgesys netoleruotinas.

  Atsakyti
 29. Regina

  Qwerty, tu tikras Vyras, tu tikras Džentelmenas ❗ ❗ ❗ Ačiū tau, kad „papošlinai”…Dabar, prieš Didžiojo Mokytojo rūstybę, stosim abu…Ir tegul varo mus iš rojaus, kaip Adomą su Ieva, – mes jau nieko nebijom 😆 😆 😆

  Atsakyti
 30. Qwerty

  Dainius.org reikalauja permainų. Permainų, kurios pagyvintų, pajudintų stovintį vandenį. Dainius nuolatinėse gastrolėse. Qwerty taip pat neturi laiko ir bileką parašo tik prabėgoms. Marius per daug susižavėjęs atsivėrusia galimybę pakilti aukščiau, bent jau įvaizdžio prasme. Ir jam tai sekasi…Gal mus išgelbės Regina? Joje matau daug potencialo.

  Atsakyti
 31. Qwerty

  Viskas savo vietose.
   Gastrolierius – gražiame, žiburiniame  Baku mieste (čia sostinė vienos tokios buvusios sovietinės, o dabar autoritarinės (klasikinio stiliaus) šalies, kur žmogaus teisės ar visuomeninė TV natūraliai yra labai tolima abstrakcija). 
  Qwerty, Regina ir Marius (ar bent vienas-du iš jų) žiūri laida „Valanda su Ruta”. Kaip jau įprasta -daug paraštinių: buvęs garsus autolenktyninikas, neseniai pabėgęs iš eismo įvykio vietos, gražiai pražilęs  fitneso veikėjas, kurio bendrovės vis bankrutuoja, o kreditoriai lieka trečioje eilėje, kiek nusenes, tačiau dar pakankamai tvirtas komunistas („brazauskinis milijonierius”), jau akivaizdžiai  niekada nesubręsianti beveik keturiasdešimtmetė čiastuškų  atlikėja, etc…

  Atsakyti
 32. qwerty

  P.S.”…niekingi “visuomenės nuliai” qwerty, reginos, mariai ar šiaip skaitytojos, su kuriais niekada nekalbės joks visuomeninės TV direktorius”
  Tai ką jau kalbėti apie tokios TV Tarybos pirmininką…

  Atsakyti
 33. qwerty

  Regina, gastrolierius Dainiaus dabar veikiausiai yra prie pat,t.y. betarpiškai arti „apskrito stalo aštriais kampais” nukloto gausiomis rytietiškomis gėrybėmis: laukinių paukščių mėsa,liuliaa kebabais,chašu,kurze,bastirma,ant iešmo keptais eršketais, ėriuko šašlykais…(niam niam-pats buvau). Todėl gal tie niekingi „visuomenės nuliai” qwerty, reginos, mariai ar šiaip skaitytojos, su kuriais niekada niekada nekalbės joks visuomeninės TV direktorius, jam dabar natūraliai yra pofig. Ir tai yra teisinga. Čia aš labai rimtai.

  Atsakyti
 34. qwerty

  Regina, duok man savo ranką ir aš tave „truktelsiu”. Kaip tikri vyrai tai moka (Mariau, apie tai, kaip aš pozicionuoju savo vyriškumą jau rašei, bet gali ir dar kartą parašyti…) 😛

  Atsakyti
 35. Regina

  JėzusMarija, ką padarei Qwerty???? Vėl mane truktelėjai už liežuvio…Viskas,…. rytoj laukia raudų diena,… išjungiu….

  Atsakyti
 36. Regina

  Dainiau, perduok nuo mūsų visiems direktoriams ir direktorėms linkėjimus, bet kartu ir pasakyk, kad jie pavogė iš mūsų Dainių….dėl ko mes netylėsim ir šitaip nepaliksim…
  P.S. Qwerty, į tokį tuštukų renginį Regina net nevyktų…Na nebent mane sudomintų tik apskriti stalai nukrauti valgiais ir gėrimais…Na dar sudomintų užklasinė veikla viešbutyje…Bet jeigu ten tokie visi „buvusieji”, tai betrūksta Čekuolio su agitacine reklama ir bla-bla-bla… 😛

  Atsakyti
 37. qwerty

  Dainiau,ar dar nuobodesnių įrašų negali įkelti? Juk tai tavo, Dainiaus Radzevičiaus, blogas! Tavo subjektyvios asmeninės nuomonės, požiūrių ir teiginių portalas. Būtent, kad tavo. Tad kgi ur tie tavo online pastebėjimai, nuomonės, vertinimai, replikos?Rašai, kaip koks valdiškas telegrafas: Baku, bla bla bla, forumas,bla bla bla, prezidentas,bla bla bla, Adamkus, bla bla, kalbėjo,bla bla,apskritas stalas, bla bla bla…Geriau Regina būtų nuvykusi, tai bent tekstukai geri pareitų 😛

  Atsakyti
 38. Atgalinis pranešimas: Baku humanitariniame forume – buvę ir esami šalių vadovai, Nobelio premijos laureatai | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 39. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tik ką kalbėjo V.V. Freiberga. Ji davė pylos dėl žodžio laisvės problemų ne tik šioje šalyje, bet ir kitose šalyse. Atkreipė dėmesį į kitaminčių persekiojimus, į demokratijos problemas.

  Atsakyti
 40. Regina

  Jo, Dainiau, -esantieji paprastai kabina makaronus ir meluoja…O buvusieji pasako visą teisybę, kaip ten buvo….Bet kaip padaryti, kad realiame laike vadovautų buvusieji? 🙄

  Atsakyti
 41. Atgalinis pranešimas: Baku humanitariniame forume – buvę šalių vadovai, Nobelio premijos laureatai | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *