"Teisė žinoti" diskutavo apie priklausomybę nuo alkoholio. O kur ekspertai?

pagal | 2013/09/03

Vakar nauju laiku pradėta transliuoti LRT televizijos laida „Teisė žinoti”. Atnaujinta studija, Ritos Miliūtės ant stalo turėtą nešiojamąjį kompiuterį pakeitė ryškiai matoma valdens kolba. „Gyvesnis” apšvietimas ir operatorių darbas iš tiesų papuošė laidos vaizdelį.

Žinoma, norisi daugiau atsinaujinimo palinkėti ir laidos turiniui ar bent diskusijos formatui. „Šviežia” penkių dienų aktualija apie Seimo nario Egidijaus Vareikio nelaimę, ligą ir bėdą (cituoju laidos dalyvius) bei galimybę dirbti tautos išrinktotojo darbą suintrigavo – norėjosi kokio nros įdomaus ekspertinio vertinimo su „teise žinoti”. Atvirai pasakius, labai norėjosi išgirsti mediko, teisininko nuomones šiuo atveju. Apie tai, kaip ir kas vyksta su priklausomybėmis žmogui, kaip gydyti, kaip padėti, kokie teisiniai aspektai yra tuomet, kai asmuo turi priklausomybes ir užima atsakingas paereigas.

Tačiau tokių ekspertų nebuvo. Nė vieno. Juos pakeitė du asmenys, kurie patys turėjo priklausomybių (alkoholio problemų turėjęs žurnalistas, dabartinis Seimo narys ir su narkotikais bėdų turėjęs dvasininkas) bei moralinius vertinimus viešai skleidę garsus dainininkas ir liberalios krypties Seimo narys, buvęs ministras ir laisvos rinkos propaguotojas.

Pažiūrėjau beveik pusę laidos. Šiaip ne taip. Iki vienos loterijos transliacijos, prieš kurią teko išgirsti tik tiek, kad vis dar verta žiūrėti pokalbių laidą. Tačiau dėl ko verta dar ją žiūrėti, kai laidos dalyviai jau ne kartą kartojosi? Juk mūsų teisė žinoti medicininius ir teisinius aspektus dėl aukštas pareigas užimančio asmens, kurį galimai kankina priklausomybė nuo alkoholio, yra tikrai ne mažiau svarbu nei sužinoti dar kelių asmenų neprofesionalų požiūrį į alkoholio vartojimo problemą. Pavyzdžiui, galima buvo pakvietsi tuos, kurie turi nemažai ekspertinės patirtis gydant alkoholikus, sprendžiant jų psichologines ir kitokias problemas. galima buvo kvietsi šioje srityje dirbančius aktyvisu nevyriausybininkus. Kad ir Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija.

Žinoma tai tik mano subjektyvi žiūrovo nuomonė. Reiklus žiūrovas dažnai nori „kažko tokio”, tačiau pačiam vargu ar pavyktų padaryti bent pusėtiną televizijos laidą. Visgi būdamas tik žiūrovu noriu tikėti, kad laida dar „įsibėgės”. Todėl dar kartą pagirsiu laidos „Teisė žinoti” rengėjus už studijos atnaujinimą ir pagyvinimą 🙂 To paties tikiuosi ir iš turinio.

3 komentarai

 1. Marius

  Tikėkimės, kad bus suteikta galimybė, jeigu turi ką pasakyti ir profams.
  Bet, kad mėgėjai kalba, kurie patys save ištraukė iš alkoholizmo liūno yra irgi gerai, iš dalies jis jau profas, jei pats save kažkokiu būdu, metodu išsigydė. Todėl tokių žmonių patarimai kitąkart gali būti efektingesni nei vadinančių save profesionaliais gydytojais. Arba pavyzdžiui, jų liudijimai, kurie dėl alkoholizmo buvo susidūrę ir su teisiniais dalykais.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tai čia įdomiausi du aspektai, kurie susiję su vienu klausimu – ką daryti? ir būtų gerai, kad kalbėtų profai, o ne mėgėjai.

  Atsakyti
 3. Marius

  Dėl teisinių aspektų tikrai įdomu. Jeigu žmogus serga įprasta liga, tai biuletenis, o alkoholizmas kaip ir chroniška. Chroniškai nedarbingi jokiame darbe nepageidaujami, o dar valdžios aukštuose postuose. Bet jeigu alkoholizmas teisiškai yra pripažįstamas kaip liga, tai chroniškai nedarbingas dėl ligos( alkoholizmo) galėtų būtų soceliai draustas kaip ir pavyzdžiui praradęs darbingumą dėl pscihinės negalios, arba traumos ribojančios darbingumą. 🙂 Na aš ne teisininkas, bet Dainiau pastebėjimas tikrai vertas dėmesio dėl teisinių dalykų, įdomu kaip teisininkai išaiškina šį rebusą.
  O kas liečia gydimą, tai aš abejočiau, kad yra sukurta efektinga metodika. Bet įdomu būtų išgirsti specų nuomonę apie metodikas.
  Pavyzdžiui, pscihiatrijoje kadaise , prieš šimtą metų ir daugiau pildavo ant pscihinių ligonių šaltą vandenį, gydimas vykdavo per lytėjimo analizatorių, dabar pakeitė analizatorių maitina chemija ( tabletės) Praktiškai tai ir yra visas progresas. Didžiausias pscihiatrų pasiekimas, kad jie padaro su ta chemija žmogų nedarbingą, jis gauna invalidumą ir viskas. Gaunasi, kad pscihiatrai parazitai ir veltėdžiai, jie negydo, o pratesia nedarbingumą.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *